Jaslovské Bohunice prezentovali svoju internetovú stránku aj na konferencii ISSS v Hradci Králové


Foto: Jaslovské Bohunice prezentovali svoju internetovú stránku aj na konferencii ISSS v Hradci Králové Foto: Obec Jaslovské Bohunice opäť reprezentovala Trnavský samosprávny kraj. So s

Obec Jaslovské Bohunice opäť reprezentovala Trnavský samosprávny kraj. So svojou internetovou stránkou vyhrali súťaž Zlatý erb. Tentokrát nás reprezentovali dokonca v zahraničí, a to na 21. ročníku dvojdňovej konferencie ISSS - Internet ve státní správě a samosprávě, ktorá sa konala v Hradci Králové.

V utorok 10. apríla dopoludnia sa skončil program tohtoročnej konferencie, ktorá sa zameriava na reformu verejnej správy, rozvoj e-governmentu a informatizáciu spoločnosti. V priebehu 2-dňového programu sa uskutočnilo vyše ako 200 prednášok, na ktorých sa zúčastnilo celkovo viac než 2 300 účastníkov konferencie.

Jaslovské Bohunice tak prezentovali svoju internetovú stránku pred významnými osobnosťami českej politickej scény, ale aj pred viacerými zahraničnými hosťami.


Súbežne s konferenciou ISSS prebiehala aj V4DIS - Visegrad Four for Developing Information Society, na ktorej sa zúčastnilo množstvo reprezentantov z krajín V4 a významných politických osobností z viacerých krajín sveta.

„Od zástupcu Senátu Parlamentu ČR sme dostali ešte aj s ďalšími zástupcami zo Slovenska – Bratislavou, Kežmarkom, Prešovom, Starou Turou a Lučencom, Pamätný list. Účasť na konferencii bola zaujímavou skúsenosťou. Dôležitosť digitalizácie naberá obrovské rozmery. Či chceme alebo nie, dotýka sa všetkých, ktorí v samospráve pracujeme. Nie je to o výbere, či chceme, alebo nie. Budeme sa musieť prispôsobiť, preto je dobre byť teraz v tomto smere aspoň informovaní,“ informovali zástupcovia obce Jaslovské Bohunice.  Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: isss.cz , jaslovské Bohunice