Spoznajte svet ženských maliarok prostredníctvom výstavy Total romantic v Galérii Jána Koniarka


Foto: Spoznajte svet ženských maliarok prostredníctvom výstavy Total romantic v Galérii Jána Koniarka Foto: Galéria Jána Koniarka, Trnava

Galéria Jána Koniarka v Trnave už 17. mája otvára unikátnu výstavu s názvom Total Romantic - Súčasná imaginácia vo svete maliarok. Výstava je venovaná ženskej tvorbe, prezentuje slovenské a české umelkyne, ktoré sa venujú aj maľbe.

Medzi vystavujúce autorky patria: Jana Farmanová, Veronika Holcová, Silvia Krivošíková, Mária Machatová, Veronika Rónaiová, Veronika Šramatyová

Vernisáž k výstave sa uskutoční už vo štvrtok 17. mája o 18:00 v Koppolovej vile na zelenom kríčku v Trnave. Obrazy si môžete prísť pozrieť až do 29. júla 2018.

„Téma výstavy je analógiou na historický romantizmus v maľbe a jeho autora. Výstava predstavuje súčasné, stále tvoriace autorky – maliarky, ktorých diela sú niektorými rysmi prepojené s autormi pôsobiacimi v ére romantizmu. Nadčasovosť ideí romantizmu fascinuje ľudí bežne a práve niektoré aspekty osobného presvedčenia, autorstva dominujú v umeleckej sfére stále, sú však adaptované a formované v súčasnosti a vo vzťahu k súčasnosti,“ uvádza Ivana Moncoľová, kurátorka výstavy.


Výstava Total Romantic predstavuje výber z autorskej tvorby významných slovenských a českých umelkýň. Ich spojitosť spočíva v snahe o individuálnu autorskú vizualitu – obraz, subjektívne vízie, ideály a predstavy. Tvorba každej autorky však ostáva výrazne autobiografická, a to predovšetkým v témach, ktoré zobrazujú, pretože sa vzťahujú k ich osobnému prežívaniu.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Komentovaná prehliadka výstavy čaká na všetkých návštevníkov aj počas Noci múzeí a galérií 19. mája 2018 o 18.30 hod.

Viac informácií nájdete aj na facebookovej stránke udalosti: https://www.facebook.com/events/200540600736128/

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Galéria Jána Koniarka, Kopplova vila, Trnava
Dátum: 17.05.2018 - 17:00    29.07.2018 - 17:00


Prečítajte si viac:



Zdroj: Galéria Jána Koniarka, Trnava