Trnavskí colníci zadržali falzifikáty svetových značiek, predajom by vznikla škoda vyše 235 000 eur


Foto: Trnavskí colníci zadržali falzifikáty svetových značiek, predajom by vznikla škoda vyše 235 000 eur
Galéria: 4 fotky
Foto: Colný úrad Trnava

Trnavskí colníci zadržali v Brodskom ďalšie veľmi vydarené napodobeniny kabeliek, obuvi a textilu svetových módnych značiek. Ich predajom by majiteľom ochranných značiek vznikla škoda vyše 235 000 eur.

Colníci kontrolovali tentokrát zásielku deklarovaného textilu, obuvi a doplnkov, ktoré mali podľa predložených dokumentov putovať z Turecka do Poľska. Colníci medzi neznačkovým tovarom objavili aj výrobky oynačené názvami výrobcov ako napr. Michael Kors, Prada, Louis Vuitton, Guess, NIKE, Adidas, Converse, Coco Chanel, Gucci a Liu-Jo, ktoré svojím balením, kvalitou a dokladmi nezodpovedajú baleniam originálnych výrobkov.

Colníci tovar zadržali, obivneným osobám hrozí aj vysoká pokuta

„Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie, že niekoľko stoviek balení kabeliek, stoviek párov obuvi a desiatky kusov textilu z kontrolovanej zásielky porušujú práva duševného vlastníctva, colníci tovar zaistili a svoje podozrenie bezodkladne oznámili aj zástupcom majiteľov ochranných známok. Títo po preverení tovaru potvrdili, že ide o falzifikáty ich značiek. Práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru, alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu v Trnave.


Ak by sa tovar dostal na trh a predajcovia by ho predávali ako originál, celková jeho hodnota by presiahla sumu 235 000 eur.

Okrem trestného konania hrozí osobám obvineným z falšovania a predaja módnych značiek aj pokuta colného úradu do výšky 67 000 eur. Pri opakovanom porušení môže colný úrad udeliť pokutu až do výšky 135 000 eur.

Colníci upozorňujú na nekvalitné a zdraviu nevyhovujúce falzifikáty

„Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením totiž nebezpečné pre zdravie,“ dodala Zlochová.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Colný úrad Trnava