Olympijská atmosféra naplnila Trnavu počas Medzinárodnej olympiády detí a mládeže KALOKAGATIA 2018


Foto: Olympijská atmosféra naplnila Trnavu počas Medzinárodnej olympiády detí a mládeže KALOKAGATIA 2018
Galéria: 8 fotiek
Foto: Trnavský samosprávny kraj

V dňoch od 19. do 21. júna prebiehala v Trnavskom kraji Medzinárodná olympiáda detí a mládeže KALOKAGATIA 2018. Športové podujatia prebiehali v oviacerých areáloch v Trave a okolí, a v Piešťanoch.

Nechýbali tradičné olympijské symboly

Úvodný ceremoniál otváral štart skráteného maratónskeho behu paralympijskou víťazkou Veronikou Vadovičovou, po ktorom na hlavnú tribúnu dorazil sprievod všetkých 8 zúčastnených krajov. Sprievod mestom sprevádzali zvuky africkej bubnovej šou Campana Batucada. Počas programu sa konalo znázornenie prvých antických športovcov diskobolosa, oštepára a džudistov, ktorých slávnostne symbolickým víťazným vavrínom ocenila bohyňa zručnosti a odvahy Aténa.

[photo]702[photo]

Na záver otvárania podujatia priniesol maratónec olympijský oheň a zástupcovia športovcov vztýčili olympijské kruhy. Predseda Trnavského kraja napokon športovú udalosť otvoril historickou vetou: “Týmto považujte hry za otvorené.”


Počas troch dní si žiaci základných škôl zmerali sily v rôznych disciplínach a športoch

Školáci počas hier súťažili už tradične v atletike, volejbale, hádzanej, basketbale, malom futbale a vybíjanej dievčat, ktoré sú zároveň školskými Majstrovstvami Slovenska. Nechábali ani sprievodné športové súťaže, medzi ktoré patria prehadzovaná, letný biatlon, bejzbal, nohejbal a ďalšie. Sprievodným podujatím je už tradične aj Beh olympijského ohňa.

Počas KALOKAGATIE sa udeľuje aj zelená karta Fair Play

V tímových športoch sa často udeľujú žlté a červvené karty. Zelená karta na tomto podujatí je ich presným opakom. Získať ju môže žiak, ktorý nefauluje, neodvráva rozhodcovi, prizná svoj priestupok, v kritickej situácii počas športového zápolenia sa zachová čestne. Získať juu však môže aj férový tréner, rodič i pedagóg.  Prečítajte si viac:Zdroj: Trnavský samosprávny kraj