Longital sa vracia do Trnavy, koncert sa uskutoční už 18. novembra


Foto: Longital sa vracia do Trnavy, koncert sa uskutoční už 18. novembra

Jedna z najsilnejších značiek slovenskej alternatívnej hudby, skupina Longital, sa po vyše šiestich rokoch vracia s koncertným programom do Trnavy. Publiku predstavia svoj nový album Divoko, ktorý vydali v minulom roku. 

Singel Rozpletám z tohoto albumu obsahuje a jprírodný zvuk z nahrávania v Bielych Karpatoch. Kritici ho označili ako najodvážnejšiu nahrávku skupiny a album považujú za jeden z najlepších v tomto roku. V ankete Radio_Head Awards získal nomináciu v kategórii album roka – cena kritikov.

Kapela počas svojej tvorby prešla rôznymi žánrovými obdobiami, no po rokoch experimentov sa vrátili k akustickému zvuku. V rokoch 2015 – 2016 spolupracovali aj so sláčikovým kvartetom, z čoho vznikla nahrávka Longital suita (2016). Hoci skupina pôsobí v Bratislave, jeden z jej členov, gitarista a spevák Daniel Salontay, pochádza z Trnavy.

Koncert sa uskutoční 18. novembra o 19:00 v Synagóge – Centre súčasného umenia. Lístky si v predpredaji môžete kúpiť cez sieť Ticketportal.sk alebo v Turistickom informačnom centre v Trnave (Mestská veža) za 7 eur. Na mieste je cena vstupného 10 eur.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2017.Miesto: Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2
Dátum: 18.11.2017 - 19:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu