Desivú nehodu pri Červeníku spôsobil 28-ročný Bulhar. Škody presahujú 200-tisíc eur


Foto: Desivú nehodu pri Červeníku spôsobil 28-ročný Bulhar. Škody presahujú 200-tisíc eur Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Trnavská polícia aktuálne vyšetruje včerajšiu dopravnú nehodu na diaľnici D1 ako trestný čin všeobecného ohrozenia. Zapríčinil ju 28-ročný Bulhar, ktorý šoféroval Volvo V40 s nemeckými evidenčnými číslami po diaľnici D1 smerom z Piešťan na Trnavu.

Z doposiaľ nezistených príčin zišiel z diaľnice na odpočívadlo Červeník a vo vysokej rýchlosti narazil do tankovacích stojanov čerpacej stanice. Pri náraze rozmetal stojany a ich trosky poškodili nielen okolostojace autá, ale aj vchodové dvere a interiér čerpacej stanice. S autom nakoniec skončil až na neďalekom parkovisku.

Státisícové škody

Pri nehode sa nikto nezranil, škody na majetku boli predbežne vyčíslené na viac ako 200-tisíc eur. Policajti mladého cudzinca podrobili dychovej skúške, s negatívnym výsledkom.

„Prípad si vzhľadom na okolnosti prevzal trnavský vyšetrovateľ, ktorý začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Pri prehliadke vozidla policajti našli a zaistili aj viaceré predmety, ktoré by mohli súvisieť s trestnou činnosťou. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ informovala trnavská polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu