Napriek neplatnému referendu mení Trnava parkovaciu politiku. Počet zón prudko klesne


Foto: Napriek neplatnému referendu mení Trnava parkovaciu politiku. Počet zón prudko klesne Foto: Ilustračné foto

Napriek tomu, že januárové referendum, ktoré vyvolala petícia občanov nespokojných s parkovacou politikou, bolo s účasťou 30,41 percent neplatné, trnavská radnica sa aj tak rozhodla zjednodušiť systém parkovania v meste.

„To, že naňho prišlo viac ako 30 percent voličov, čo je 16 194 občanov, považujem za veľké memento a zdvihnutý prst vo vzťahu k vedeniu mesta,” myslí si poslanec Mestského zastupiteľstva v Trnave Rastislav Mráz. Dodal, že mesto tento problém nekomunikovalo s občanmi tak, aby s tým boli spokojní.


Podľa portálu správy.rtvs.sk bude mať každá domácnosť po novom nárok na jednu rezidenčnú parkovaciu kartu za jedno euro. Za ďalšiu už zaplatí 99 eur, tá však bude platiť iba v zóne, kde má jej držiteľ trvalé bydlisko.


Mesto od pôvodného zámeru spoplatniť všetky pásma ustúpiť neplánuje, ale znížením počtu parkovacích zón sľubuje zjednodušenie parkovacieho systému. Z pôvodných 35 zón zostanú už len štyri.

Podľa primátora Petra Bročku ubudlo v každej zóne 20 až 25 percent vozidiel osôb, ktoré v oblasti nebývali, čím sa uvoľnili miesta pre domácich. Radnica tiež plánuje zvýšiť rezidentom počet bezplatných hodín parkovania pre návštevy.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu