VIDEO: Tínedžer zničil na Agátke lampu za vyše tisíc eur, kamery ho však zachytili


Foto: VIDEO: Tínedžer zničil na Agátke lampu za vyše tisíc eur, kamery ho však zachytili Foto: snímka z videa - Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Trnavská polícia rieši prípad vandalizmu v oddychovej zóne Agátka, ktorá sa nachádza vedľa zimného štadióna, kde okoloidúci tínedžer zničil jednu z lámp. Podľa polície mesto zaplatilo za lampu viac ako tisíc eur. V tomto prípade nejde o priestupok, ale o trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Na kamerových záznamoch vidno, že krátko pred 21:00 hod išla cez oddychovú zónu skupina troch osôb, tínedžerov alebo skôr detí. Jeden z nich následne kopol do lampy popri chodníku, a tak zničil nielen sklené ochranné puzdro, žiarovku ale aj optickú časť.

Polícia preveruje konanie osôb v súvislosti s prečinom poškodzovanie cudzej veci. Ak ste osoby na záberoch spoznali, každá informácia nám pomôže osoby stotožniť.️ Upozorňujeme, že aj tínedžeri sú za svoje konanie trestno – právne zodpovedné osoby,“ napísalo Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave na sociálnej sieti s tým, že vandalovi hrozí podmienka a zápis v registri trestov.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu