Tréner Michal Gašparík ostáva v Spartaku Trnava. Klub s ním predĺžil zmluvu o dva roky


Foto: Tréner Michal Gašparík ostáva v Spartaku Trnava. Klub s ním predĺžil zmluvu o dva roky Foto: Instagram/spartak_sk

Futbalový klub Spartak Trnava a ich doterajší tréner Michal Gašparík sa dohodli na predĺžení spolupráce o ďalšie dva roky, teda do konca sezóny 2025/2026. Ako píše klub, momentálne je najdlhšie kontinuálne slúžiacim trénerom v ére samostatnosti. Ak vydrží do konca kontraktu, prekoná aj legendárneho Antona Malatinského.

Gašparík má z predĺženia spolupráce dobrý pocit, hovorí, že dostal dôveru. „Budem súčasťou tohto klubu a verím, že sa nám bude aj naďalej dariť a že zažijeme čo najviac pozitívnych chvíľ, povedal po podpise zmluvy.


Po svojom príchode do klubu potiahol družstvo zo šiesteho miesta v neúplnej tabuľke na tretiu priečku. Rovnakej pozície sa držali aj v nasledujúcich dvoch sezónach a zdolaním bratislavského Slovanu si pripísali víťazstvá v Slovnaft cupe. V Spartaku odtrénoval 137 súťažných zápasov, z nich družstvo sedemdesiatdeväť vyhralo, remízovalo dvadsaťšesťkrát a tridsaťštyrikrát prehralo. 

„Ukázal jasnú víziu, systematicky pracuje na tom, aby bol káder stále silnejší, vyrovnanejší a odolnejší. Vtlačil mužstvu svoju pečať, mančaft dosahuje úspechy, vidno postupný progres,“ uviedol prezident klubu Peter Macho. Podľa jeho slov bolo predĺženie kontraktu logickým vyústením.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu