V kultúrnom dome v Modranke slávnostne otvorili Mládežnícky parlament mesta Trnava


Foto: V kultúrnom dome v Modranke slávnostne otvorili Mládežnícky parlament mesta Trnava Foto: trnava.sk

Hovorí sa, že budúcnosť leží v rukách mladých. Nasvedčuje tomu aj nedávne podujatie v priestoroch kultúrneho domu mestskej časti Modranka, kde sa slávnostne otvoril Mládežnícky parlament mesta Trnava. Súčasťou podujatia boli aj viceprimátorka mesta Eva Nemčovská a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, ktorí vyjadrili silnú podporu danému projektu.

Parlament tvoria ambiciózni mladí ľudia vo veku od 14 do 30 rokov, ktorých cieľom je meniť kvalitu života v Trnave k lepšiemu.

„Ich odhodlanie a entuziazmus sú viditeľné vo všetkých plánovaných aktivitách, od spolupráce na mestských a krajských projektoch, cez prepájanie žiakov základných a stredných škôl, až po budovanie demokratických inštitútov a podporu demokratickej diskusie,“ uvádza mesto Trnava.

Zdroj: trnava.sk


Predsedom mládežníckeho parlamentu sa stal Patrik Žemla. Vo svojom slávnostnom príhovore priblížil smerovanie parlamentu, pričom jeden z plánov zahŕňa založenie študentského časopisu či zapájanie sa do environmentálnych tém.

Ambiciózna mládež avizuje aj vznik ankety Cena trnavskej mládeže. Podporujú tiež dobrovoľníctvo pri mestských podujatiach, čo mladým Trnavčanom umožní byť aktívnou súčasťou verejného života mesta.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu