Opitý Rakúšan, ktorý podpálil urgent v Trnave, dostal podmienku. Zo súdu odchádzal s úsmevom


Foto: Opitý Rakúšan, ktorý podpálil urgent v Trnave, dostal podmienku. Zo súdu odchádzal s úsmevom Foto: Facebook/Fakultná nemocnica Trnava

Rakúšan, ktorý sa vo štvrtok pokúsil opitý podpáliť urgentný príjem v Trnave a napadol aj zamestnanca nemocnice, sa dnes postavil pred súd. Zo súdu vyšiel po polhodine s úsmevom, dostal totiž podmienku. Škodu, ktorú nemocnici spôsobil, musí však nahradiť. Pre portál Noviny.sk povedal, že ide približne o sumu 3-tisíc eur.

V meste mal s kamarátmi oslavovať jubileum. Okolo druhej hodiny ráno spadol a zobudil sa až v nemocnici. „Potom som si všimol, že mi niečo berú. Tak som spanikáril a zľakol som sa, či to nie je ako v nejakom sci-fi filme, kde ľuďom odoberajú orgány ako pečeň, obličky alebo niečo také. A to je dôvod, prečo som strčil sestričku, a potom som sa pokúsil o útek a spôsobil nemocnici škodu,“ opísal pre portál Noviny.sk.

Sedemdesiatročný dôchodca Erich na urgentnom príjme napadol sanitárku a podpálil tri lôžka. Na mieste mu namerali 2 promile alkoholu. Informovala o tom Fakultná nemocnica v Trnave.

Aký trest dostal?

„Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Trnava vydal trestný rozkaz, na základe ktorého uznal obvineného za vinného z prečinu poškodzovania cudzej veci v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva a uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 9 mesiacov s podmienečným odkladom so skúšobnou dobou 22 mesiacov,“ informovala hovorkyňa Krajského súdu Trnava Jana Kondákorová. Trestný rozkaz je právoplatný.

Súd zároveň obvinenému uložil povinnosť nahradiť Fakultnej nemocnici Trnava škodu vo výške 3 785,80 eura. Pri ukladaní trestu u obvineného súd prihliadol na dve poľahčujúce okolnosti a to, že obvinený viedol pred spáchaním trestného činu riadny život a tiež, že sa priznal k spáchaniu trestného činu a trestný čin úprimne oľutoval.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu