Mesto Senica plánuje zatepľovať zariadenia pre seniorov. Investuje takmer dva milióny eur


Foto: Mesto Senica plánuje zatepľovať zariadenia pre seniorov. Investuje takmer dva milióny eur
Galéria: 6 fotiek
Foto: Mesto Senica

Mesto Senica sa rozhodlo investovať do zatepľovania budov, ktoré poskytujú seniorom sociálne služby. Projekt je podľa samosprávy náročný, spoločný objem oboch rekonštrukcií sa vyšplhal na takmer dva milióny eur. Tento rok ide o jednu z najväčších investícií mesta. 

Zateplené budú budovy Zariadenia sociálnych služieb Senica, ktorá aktuálne poskytuje starostlivosť 50 klientom. Obsadená je teda v plnej kapacite. Ďalšou zatepľovanou stavbou je Dom sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Senica, ktorý spadá pod kompetenciu Trnavského samosprávneho kraja. Vlastníkom budovy je však mesto a v súčasnosti ubytováva viac ako 300 klientov.


Župa plánuje modernizáciu kúpeľní

„Keďže budova patrí mestu, sme radi že jej vonkajšiu rekonštrukciu v rozsahu zateplenia a výmeny okien zastreší. Aj trnavská župa systematicky skvalitňuje služby a vybavenie tohto zariadenia na Záhorí, a za uplynulé roky sme tu zabezpečili napríklad aj nové výťahy, obnovu kotlov, kanalizácie aj ďalšieho dôležitého vybavenia. V roku 2024 sa plánujeme pustiť do komplexnej modernizácie ďalších dvadsiatich kúpeľní. Dokopy sme na to vyčlenili skoro 700-tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že plánom župy je na streche budovy umiestniť aj fotovoltiku. Informovalo o tom mesto Senica na svojom webe.

Čo všetko prejde rekonštrukciou?

Okrem zateplenia obvodového plášťa a strechy, výmeny okien a dverí, rekonštrukcia tiež zastreší hlavný vchod a rampu pre imobilných. „Zreteľne vnímam, že najväčší domov sociálnych služieb v kraji nevyzerá zvonku pekne. Z dôvodu zvýšenia kvality života seniorov, ktorí sú klientami takýchto zariadení a tiež z dôvodu významnejších energetických úspor sme sa rozhodli pristúpiť k zatepleniu objektu a dokončiť výmenu okien pomocou úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania,“ uviedol počas odovzdávania stavby primátor Senice Martin Džačovský.

Budovy boli 8. februára 2024 odovzdané stavebníkovi, ktorým je firma Unistav Teplička, s. r. o. Samotné stavebné práce by mali začať na prelome februára a marca. Rekonštrukčné práce by sa mali ukončiť v závere tohto roka.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu