FOTO: Poznáte tento tunel? Medzi generáciami Piešťancov sa šíri nebezpečná výzva


FOTO: Poznáte tento tunel? Medzi generáciami Piešťancov sa šíri nebezpečná výzva Foto: Facebook/Mesto Piešťany - To Najlepšie z Piešťan

Schátraný tunel na ulici Andreja Hlinku v Piešťanoch sa stal predmetom bujarej diskusie obyvateľov. Na sociálnej sieti si vymenili názory rôzne generácie a každý z nich prispel s inou spomienkou. „Nájdu sa tu ľudia, ktorí preliezali tento tunel?“ začal diskusiu jeden z obyvateľov.


„Jasné, každú zimu ako malé decká. Veľká výprava s baterkami, hneď ako zamrzlo,“ reagovala na príspevok jedna z diskutujúcich. Mnohí spomínajú na svoju mladosť a kĺzanie na zamrznutom potoku. Ale nájdu sa aj takí, ktorí nie sú z tejto aktivity veľmi nadšení.

„To už väčšia blbosť vás nenapadla? Počítam, že tam ide o život!“ rozčuľuje sa zdesená Piešťanka. Ďalší diskutujúci sa k nej pridáva a tvrdí, že podľa noriem EÚ je to určite nebezpečné a mala by tam byť mreža.

Iní obyvatelia si z toho ťažkú hlavu nerobia. Viacerí sa dokonca priznávajú, aké šibalstvá tam stvárali. „Ja si pamätám odvážlivcov, čo z cintorína (teraz parčík pri Bille) kradli z umelých vencov kvety a tie im zapálené slúžili ako fakle pri prechode tohto tunela. Nie len v zime, keď zamrzol, ale aj v gumákoch či naboso,“ píše jeden z mužov. Ďalší sa zas priznal, že tam ako malý chlapec chodil chytať raky do vedra.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu