Piešťanci sú pobúrení. Miestne cesty vyzerajú ako tankodróm


Foto: Piešťanci sú pobúrení. Miestne cesty vyzerajú ako tankodróm Foto: Facebook/Mesto Piešťany - To Najlepšie z Piešťan

Od začiatku roka 2024 platí v Piešťanoch nová parkovacia politika. Za zaparkovanie auta v meste si budú musieť jeho obyvatelia, ale aj návštevníci zaplatiť. Napríklad, za jednorazový lístok v zóne A zaplatíte dve eurá za jednu hodinu. V prípade, že platíte cez sms, zaplatíte až 2,50 eur. Ročná parkovacia karta pre rezidentov stojí 40 eur.

V prípade, že má obyvateľ aj druhé auto, zaplatil by zaň 160 eur. To vyvolalo mnohé, prevažne negatívne emócie. Na sociálnej sieti dokonca vznikla proti spoplatneniu parkovania verejná skupina Piešťanci proti degradácii mesta. V súčasnosti má viac ako 1 300 členov.


Teraz však Piešťancov nazlostilo čosi iné. Miestne cesty sú podľa nich v katastrofálnom stave. „Odkaz pre mestské vedenie a Mestské zastupiteľstvo. Hlavná vec máme krásnu parkovaciu politiku v našom krásnom kúpeľnom mestečku. Cesty v dezolátnom stave po celých mestských uliciach. Ani by som to nepísal, ale pred malou chvíľou skoro do seba vrazili autá, lebo sa jeden chcel vyhnúť tej diere. A skoro zrazil chodca, ktorý šiel po chodníku,“ napísal vo verejnej diskusii nahnevaný obyvateľ. Na stanovisko mesta zatiaľ čakáme. Správu budeme aktualizovať.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu