Na trnavských cestách bolo opäť rušno. Policajti zasahovali pri desiatich nehodách


Foto: Na trnavských cestách bolo opäť rušno. Policajti zasahovali pri desiatich nehodách
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Trnavskí policajti mali opäť plné ruky práce. Počas víkendu zasahovali pri desiatich dopravných nehodách, pri ktorých sa zranili štyri osoby. Pri jednej z nich dokonca asistoval alkohol.

Za volant si sadol opitý muž v okrese Dunajská Streda. V sobotu podvečer na ceste medzi obcami Baka a Jurová šesťdesiatdvaročný vodič na aute Hyundai i35 z doposiaľ nezistených príčin zišiel z cesty v ľavotočivej zákrute.


Pri prechode cez priekopu narazil prednou časťou vozidla do stromu. Policajti muža na mieste podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal presne dve promile alkoholu. Vodič sa pri nehode zranil a záchranári ho previezli do nemocnice v Dunajskej Strede. „Policajti presné príčiny nehody naďalej vyšetrujú a vodiča riešia v súvislosti s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Do stromu vodič narazil aj pri Trnave

Dopravní policajti boli v nedeľu podvečer privolaní k nehode medzi Trnavou a obcou Bučany. Štyridsaťdeväťročný vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a stavu vozovky. Náhle vyšiel vpravo mimo cesty a narazil do stromu. Náraz vozidlo odrazil späť na cestu.


Pri nehode sa zranili spolujazdkyne vo veku 51 a 27 rokov. Obe boli odvezené do Fakultnej nemocnice v Trnave. Dychová skúška vodiča bola negatívna, policajti mu však na mieste zadržali vodičský preukaz. Okolnosti nehody sú predmetom policajného vyšetrovania.

Za alkohol skončili v cele

Policajti zastavili v priebehu soboty aj dvoch mužov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu. Jeden z nich dokonca šoféroval aj napriek tomu, že mu už bol udelený zákaz viesť motorové vozidlo. Incident sa stal v Holíči, kde hliadka kontrolovala tridsaťdeväťročného muža. Policajti mu zistili 2,15 promile alkoholu v dychu. „Policajti mužovi zaistili auto a obvinili ho z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ vysvetľuje polícia.

Seredskí policajti zas v okrese Galanta zastavili iného, štyridsaťdvaročného vodiča, ktorý nafúkal jedno promile alkoholu. Muž je políciou riešený za jazdu v opitosti v takzvanom superrýchlom konaní.

 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu