Trnavčana Matoviča opúšťa niekoľko členov hnutia. Je medzi nimi aj líderka kandidátky Šofranko


Foto: Trnavčana Matoviča opúšťa niekoľko členov hnutia. Je medzi nimi aj líderka kandidátky Šofranko Foto: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Hnutie Slovensko zasiahla kríza. Odchod ohlásilo hneď niekoľko jeho členov. Strane podľa nich chýba kritický prístup a ochota férovo diskutovať aj o nepríjemných témach. Tými sú podľa odchádzajúcich členov nedotiahnutá kampaň, netransparentné skladanie kandidátky a nepriaznivý výsledok parlamentných volieb.

Kritizujú tiež politickú izoláciu hnutia a nepremyslené kroky vedenia. Opozičné strany hnutie Slovensko zo svojich protestných akcií vylúčili a nedali mu priestor na pódiu vystúpiť. Viackrát sa vyjadrili, že je to najmä pre útočné vyjadrenia Igora Matoviča smerom k ostatným opozičným stranám.

Z hnutia odchádza aj bývalá líderka volebnej kandidátky Mária Šofranko. „Za posledný rok sa do politiky bývalého OĽANO dostalo stále viac populizmu, konfliktnosti a politického obchodovania,“ zverejnila stanovisko bývalých členov na sociálnej sieti.


Formálna kandidatúra Igora Matoviča je podľa nich len poslednou kvapkou v nelogických krokoch vedenia. Predseda hnutia totiž oznámil, že sa v skutočnosti stať prezidentom nechce. Jeho zámer je prilákať voličov k prvému kolu volieb a potom zrejme podporiť za prezidenta Ivana Korčoka.


Hnutie na odchod členov reagovalo len krátko. „Protikorupčné pravidlá hnutia Slovensko neumožnili vyjsť v ústrety požiadavkám našich bývalých kolegov. Prajeme im všetko dobré v budúcom politickom živote,“ povedal hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

Kto všetko odchádza?

  • Peter Kremský, bývalý poslanec a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti NR SR,
  • Mária Šofranko, bývalá poslankyňa a podpredsedníčka Výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport NR SR,
  • Veronika Gmiterko, bývalá generálna tajomníčka služobného úradu Ministerstva financií SR,
  • Vojtech Tóth, bývalý poslanec NR SR a komunálny poslanec,
  • Peter Liba, bývalý poslanec NR SR a komunálny poslanec,
  • Ján Marosz, bývalý poslanec NR SR a bývalý riaditeľ Slovenského pozemkového fondu,
  • a ďalší bývalí poslanci a členovia, ktorí nechcú byť menovaní.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu