Gbelčan ukradol SUV a zapadol s ním v poli. Vodičák nemal, ale drogy v aute áno


Foto: Gbelčan ukradol SUV a zapadol s ním v poli. Vodičák nemal, ale drogy v aute áno Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Tridsaťdeväťročný muž je v kraji už známa firma. Ešte predtým, než ho policajti zastavili, mal zákaz viesť motorové vozidlo až do roku 2029. Pochádza z mesta Gbely a aktuálne ho polícia obvinila z prečinu krádeže. Podala tiež podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu trojročný pobyt vo väzení. 

Gbelčan ukradol SUV a následne s ním zapadol v poli. Muž mal vo večerných hodinách nájsť na parkovisku v obci Kúty kľúče od zaparkovaného auta VW Touareg. Namiesto oznámenia nálezu si vozidlo otvoril, naštartoval a odišiel na ňom preč. V noci mal ešte natankovať na čerpacej stanici na diaľnici D2 a odísť bez zaplatenia,“ informovala polícia.

Majiteľ auta krádež nahlásil na druhý deň ráno. Policajti po ňom začali ihneď pátrať a zo záznamov z pumpy zistili, že podozrivým je práve spomínaný Gbelčan, ktorý im už bol dobre známy. „Policajti neskôr prijali od všímavých občanov informáciu o pohybe hľadaného auta, ktoré malo vysokou rýchlosťou jazdiť cez obec Sekule, smerom na Kúty. Viaceré hliadky vyrazili na miesto a auto nakoniec našli zapadnuté v poli neďaleko obce Brodské,“ priblížila polícia.


V aute sa nachádzala aj tridsaťsedemročná spolujazdkyňa, ktorú policajti tiež obmedzili na osobnej slobode. Policajti vodiča dostihli v obci Kúty. Na základe lustrácie sa dozvedeli, že mal zákaz viezť motorové vozidlo. U muža tiež našli vrecko s bielou kryštalickou látkou.

„Poverený policajt muža obvinil z prečinu krádeže a riešime ho aj v súvislosti s prečinmi marenia výkonu úradného rozhodnutia a nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ informuje polícia s tým, že Gbelčan bude až do rozhodnutia súdu umiestnený v policajnej cele.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu