Prevrátenie kamióna na D1 si natáčali desiatky vodičov. Policajti rozdali niekoľko pokút


Foto: Prevrátenie kamióna na D1 si natáčali desiatky vodičov. Policajti rozdali niekoľko pokút Foto: Trnavak.sk

V stredu sme informovali o nehode kamióna na D1 medzi Hlohovcom a Trnavou. Vodič dostal defekt a narazil do zvodidiel. Okrem dopravnej nehody však museli policajti riešiť aj nezodpovedných vodičov, ktorí si incident počas jazdy natáčali.

V priebehu dvoch hodín rozdali až 32 pokút. Všetkých vyriešili priamo na mieste, v blokovom konaní. „Rozumieme, že zvedavosť je jedna zo základných ľudských vlastností, ale v prípade, ak sedíte za volantom auta, by mala byť až na poslednom mieste. Tým, že si nehodu alebo inú udalosť na ceste fotíte a natáčate, spomaľujete už beztak obmedzenú premávku a tvoria sa tak ešte väčšie kolóny,“ informuje polícia.

Za takýto závažný priestupok v doprave môže byť vodičovi na mieste udelená pokuta až do výšky 150 eur. „Svojou nepozornosťou tak ohrozujete nielen zasahujúcich policajtov, cestárov a pracovníkov odťahových služieb, ale aj seba, svoju posádku a samozrejme aj všetkých ostatných účastníkov premávky,“ uzatvára polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu