Aktualizované: Hrobár z Dunajskej Stredy Lehel Horváth dostal doživotie. Obžalovaný bol z piatich vrážd


Foto: Aktualizované: Hrobár z Dunajskej Stredy Lehel Horváth dostal doživotie. Obžalovaný bol z piatich vrážd Foto: unsplash.com

Hrobár zločineckej skupiny gangu sátorovcov, ktorý pôsobil v Dunajskej Strede bol v piatok senátom Špecializovaného trestného súdu odsúdený na doživotný úhrnný trest odňatia slobody. Lehel Horváth bol obvinený z piatich vrážd a zo založenia, zosnovania a podporovanie zločineckej skupiny sátorovcov a tiež za krádež 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. 

Počas súdneho pojednávania obvinenia odmietol a tvrdil, že nikoho nezavraždil. Horváth už zas odsúdený na doživotie bol, vtedy však rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu zrušil Najvyšší súd a prípad mu vrátil na prejednanie.

Kto je hrobár Lehel?

Vraždy boli mimoriadne kruté. Jeho obete Ľudovít Sátor, Andrej Reisz, Čaba Karika, Gellart Lelkeš či Ján Dubány skončili pomletí v mlynčeku na mäso, zastrelení alebo zakopaní hlboko pod zemou. Na jeho pozemku v Čótfe polícia v priebehu rokov našla niekoľko ľudských pozostatkov. Väčšinou išlo o biele kone alebo Lehelovi nepohodlných svedkov. 

Lehel Horváth zastrelil aj bossa sátorovcov Lajoša Sátora. Priznal sa k tomu na súde. Pôvodne ho mal zastreliť Kristián Kádar, ten však nevyšiel zo svojho úkrytu v garáži. Nakoniec ho zastrelil Horváth a telo zakopali pomocou bagra. Niekoľkokrát ho potom ešte vykopali a premiestili. Jeho telo sa zatiaľ nenašlo.


Telo mafiánskeho účtovníka Andreja Reisza hrobár pomlel v mlynčeku na mäso. Reisz na jeho pozemok prišiel zazimovať loď. Zavraždiť ho mal Sátor, ktorý ho strelil zozadu do hlavy. Jeho telo následne Lehel a Kristián Kádar rozštvrtili, pomleli v mlynčeku na mäso a pozostatky vysypali do malého Dunaja. 

Nepohodlný svedok Čaba Karika spolu s Horváthom a Reiszom vykradli bezpečnostnú schránku banky v Dunajskej Strede. Manželský pár pripravili o 45,5 milióna slovenských korún. Lup si medzi sebou rozdelili. Horváth sa však obával, že ich Karika prezradí policajtom. Členovia skupiny sa rozhodli ho odstrániť a jeho telo policajti našli zaškrtené a zakopané v nelegálnom hrobe.

Podobne skončili aj biele kone. Gellart Lelkeš a Ján Dubány prišli o život pre obavy páchateľov, že budú vypovedať proti mafiánskej skupine a ich podvodoch na DPH či nelegálnej výrobe cigariet.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu