Máte doma pokazenú elektroniku? Ak splníte tieto podmienky, odvezú vám ju zadarmo


Foto: Máte doma pokazenú elektroniku? Ak splníte tieto podmienky, odvezú vám ju zadarmo Foto: Ilustračné foto/freepik.com

Už o pár dní budú môcť obyvatelia Trnavy odovzdať nepotrebnú elektroniku v rámci bezplatného mobilného zberu elektroodpadu. Konať sa bude od 9. marca do 13. apríla každú sobotu od 8:00 hod. do 12:00 hod. Pred samotným termínom je potrebné si službu objednať najneskôr dva dni dopredu na webovej stránke zberelektroodpadu.sk.

Bezplatne možno odovzdať spotrebiče ako napríklad nepotrebné chladničky, práčky, rúry, sporáky, varné dosky, mrazničky, radiátory, vysávače či mobilné klimatizácie.

Elektroniku, ktorá patrí do kategórie čiernej techniky, je potrebné odovzdať osobne na zbernom dvore v čase prevádzkových hodín. Priniesť môžete napríklad televízory alebo monitory.

Nahlásené spotrebiče je nutné očistiť. V súvislosti s tým mesto Trnava apeluje na záujemcov, aby napríklad vybrali filter z práčky či odmrazili mrazničku.


Spotrebiče by nemali byt vyložené na ulici. Môžu sa tak k nim dostať takzvaní nelegálni zberači, ktorí vyberajú iba hodnotné súčiastky a ostatné časti ponechávajú protiprávne uložené na verejnom priestranstve.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu