• 22. marec 2026 o 11:30 / aktualizované 23. marec 2026 o 09:10

FOTO: Pred zákonom sa dlho neskrýval. Polícia odhalila páchateľa, ktorý stojí za výbuchom bankomatu v Dolných Salibách

FOTO: Pred zákonom sa dlho neskrýval. Polícia odhalila páchateľa, ktorý stojí za výbuchom bankomatu v Dolných Salibách
Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Kriminalisti z Trnavy odhalili, kto stojí za nedávnym výbuchom bankomatu v Dolných Salibách (okres Galanta). K incidentu došlo v stredu v skorých ranných hodinách pred 4:00 hod. Za použitia plynu tam neznámi páchatelia zaútočili na bankomat, pričom výbuch spôsobil jeho úpnu deštrukciu a poškodil aj autobusovú zastávku.

Ani nie po 24-hodinách po spáchaní skutku sa kriminalistom podarilo zistiť smer úniku páchateľov na aute, ktoré pri čine použili. Vo štvrtok v skorých ranných hodinách došlo pri pokuse o likvidáciu vozidla k zadržaniu jednej z osôb.


Následne sa vykonali ďalšie neodkladné, neopakovateľné, zaisťovacie a procesné úkony, vrátane znaleckých skúmaní. Tie prispeli k stotoženiu osoby, ktorá sa na skutku priamo podieľala. Vzhľadom na to, že v mieste bydliska sa nezdržiava, vyhlásené bolo po nej pátranie.


Minútky zo Slovenska