06 december 2017 - 14:48
Lucia Kvasňovská

Zaujímavá výstava diel Jakuba Ročka sa otvára už 7. decembra, nenechajte si ujsť jedinečnú udalosť

Foto: Zaujímavá výstava diel Jakuba Ročka sa otvára už 7. decembra, nenechajte si ujsť jedinečnú udalosť
Foto: Galéria Jána Koniarka, Trnava
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Galéria Jozefa Koniarka v Trnave pozýva na výstavu s názvom Principie. Autor diel, Jakub Roček, pracuje primárne s médiom kresby, grafiky, digitálneho videa, 3D animácie a filmu. Nosnou témou jeho diel je akýsi vedecký model sveta, ktorý neustále podrobuje analýze a spochybňuje. 

„Hlavnou a dlhodobou témou v tvorbe Jakuba Ročka je virtuálna realita a jej princípy. Zaoberá sa otázkami, prečo virtualita preniká do súčasnej spoločnosti, čo spôsobuje a ako ovplyvňuje pohľad na objektívnu a hmotnú skutočnosť. V užšom zábere sa zameriava na virtualitu vo vedeckej oblasti ako špecifického nástroja súčasného ľudského poznania, ktorý má blízky vzťah ku kategórii tzv. objektívnej pravdy. Ročkovo skúmanie pritom postihuje všeobecné pojmy našej existencie, ako sú: priestor a čas, hmota, telo a evolúcia, okolo ktorých sa buduje samotné vedecké poznanie. O týchto existenciálnych otázkach však uvažuje v rámci kybernetického priestoru. Veľmi dôležitou zložkou jeho práce je práve práca s 3D virtuálnym priestorom, ktorý má výstup v podobe digitálneho videa a 3D animácie,“ uvádza kurátorka výstavy. 

Výstavný projekt Principie zahŕňa súbor niekoľkých videí, 3D animácií, kresieb a priestorových inštalácií, ktoré spolu tvoria naratívny celok. 

Jakub Roček (*1989, Brno) absolvoval Fakultu výtvarných umení Vysokého učení technického v Brne (2016), ateliér Kresby a grafiky pod vedením Svätopluka Mikytu. Má za sebou niekoľko skupinových i samostatných výstav a rezidenčných pobytov v Čechách i v zahraničí. Žije a tvorí v Prahe.

Nenechajte si ujsť túto výnimočnú výstavu. Otvorená bude do 28. januára.


Miesto: Galéria Jána Koniarka, Kopplova vila, Trnava
Dátum: 07.12.2017 - 18:00    28.01.2018 - 18:00

Zdroj: Galéria Jána Koniarka, Trnava


Dopravný servis
Cífer
Prekážka na ceste
00:17
Kukučínova
Iné nebezpečenstvo
00:14
Modranka
Prekážka na ceste
00:12
Poľná
Iné nebezpečenstvo
23:15
Hlavná
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.