18 máj 2017 - 20:07

46-ročný muž našiel v bankomate zabudnutých 400 eur, za zatajenie mu hrozí rok väzenia

Foto: 46-ročný muž našiel v bankomate zabudnutých 400 eur, za zatajenie mu hrozí rok väzenia
Foto: ilustračné / tvnoviny.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Polícia v Trnave vyšetruje prípad zatajenia veci. Ešte začiatkom marca si istý muž vyberal z bankomatu v Trnave peniaze. Potom, ako mu bankomat vydal 400 €, ich zabudol vziať a omylom ich nechal vo výdajnej priehradke. Peniaze si následne zobral neznámy páchateľ a nechal si ich pre seba.

Polícia aj na základe kamerových záznamov vytypovala podozrivého muža a ten až keď bol predvolaný na výsluch, išiel peniaze vrátiť do banky.

V utorok 16. mája 2017 obvinil poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Jaslovských Bohuniciach 46-ročného muža z Trnavy, z prečinu zatajenia veci.

„V zmysle Trestného zákona, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. V prípade, ak občania nájdu peniaze zabudnuté v bankomate, polícia odporúča vrátiť ich bezodkladne buď do banky alebo odovzdať na polícii,“ uvádza Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave.Zdroj: KR PZ Trnava


Dopravný servis
Cífer
Prekážka na ceste
00:17
Kukučínova
Iné nebezpečenstvo
00:14
Modranka
Prekážka na ceste
00:12
Poľná
Iné nebezpečenstvo
23:15
Hlavná
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.