COVID-19 vývoj situácie v kraji

18 máj 2017 - 20:07

46-ročný muž našiel v bankomate zabudnutých 400 eur, za zatajenie mu hrozí rok väzenia

Foto: 46-ročný muž našiel v bankomate zabudnutých 400 eur, za zatajenie mu hrozí rok väzenia
Foto: ilustračné / tvnoviny.sk

Polícia v Trnave vyšetruje prípad zatajenia veci. Ešte začiatkom marca si istý muž vyberal z bankomatu v Trnave peniaze. Potom, ako mu bankomat vydal 400 €, ich zabudol vziať a omylom ich nechal vo výdajnej priehradke. Peniaze si následne zobral neznámy páchateľ a nechal si ich pre seba.

Polícia aj na základe kamerových záznamov vytypovala podozrivého muža a ten až keď bol predvolaný na výsluch, išiel peniaze vrátiť do banky.

V utorok 16. mája 2017 obvinil poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Jaslovských Bohuniciach 46-ročného muža z Trnavy, z prečinu zatajenia veci.

„V zmysle Trestného zákona, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. V prípade, ak občania nájdu peniaze zabudnuté v bankomate, polícia odporúča vrátiť ich bezodkladne buď do banky alebo odovzdať na polícii,“ uvádza Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave.Zdroj: KR PZ Trnava


Dopravný servis
Kukučínova
Práca na ceste
23:12
Poľná
Iné nebezpečenstvo
20:17
Hlavná
Stacionárny radar
19:18
Hlavná
Iné nebezpečenstvo
19:17
Kukučínova
Práca na ceste
18:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.