28 marec 2018 - 15:56
Lucia Kvasňovská

Regionálna súťažná prehliadka folklórnych súborov a umelcov v Gbeloch pritiahla mnoho záujemcov

Foto: Regionálna súťažná prehliadka folklórnych súborov a umelcov v Gbeloch pritiahla mnoho záujemcov
Foto: Tomáš Jurovatý, Záhorské osvetové stredisko v Senici
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Na Regionálnej súťažnej prehliadke detských folklórnych súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov okresov Senica a Skalica" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Skalica v Gbeloch sa prezentovali mnohé talenty. Fanúšikovia folklóru si prišli na svoje. účinkujúci sa predviedli aj pred odbornou porotou. 

Organizátormi podujatia sú Záhorské osvetové stredisko v Senici, Mesto a Správa mestského majetku Gbely. Tento rok sa tešili z vysokého počtu prihlásených súťažných a tiež nesúťažných vystúpení detských účastníkov.

Počas programu sa predstavilo 5 detských folklórnych súborov, medzi nimi Valšátko z Holíča, Nádej z Kuklova – Čárov, Brodčánek z Brodského, Kúcanek z Kútov, Skaličánek zo Skalice.

V súťažnej časti prehliadky vystúpilo 17 sólistov spevákov, 1 inštrumentalista, 3 spevácke skupiny a 1 ľudová hudba z Gbiel, Kuklova, Kútov, Borského Jura, Holíča, Brodského a Skalice.

Odbornú porotu, ktorá rozhodovala o postupe súťažiacich, tvorili speváčka a hlasová pedagogička PaedDr. Angela Vargicová a doc. Ján Blaho z Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave.

Postup na súťažnú prehliadku folklórnych súborov detí Trnavského kraja s názvom Ve Skalici na rínečku si vybojovali Spevácka skupina ZUŠ Skalica – staršia, sólistky speváčky Natália Bolebruchová z Gbiel, Vanesa Antálková z Kútov a Zuzana Kopáčová zo Skalice. Postúp získala aj Detská ľudová hudba ZUŠ Skalica s udelením strieborného pásma s postupom.

Fotografie z podujatia nájdete aj na stránke ZOS Senica. Zdroj: Záhorské osvetové stredisko v Senici


Dopravný servis
Jána Hajdóczyho
Uzavretá cesta
03:12
Vladimíra Clementisa
Uzavretá cesta
03:11
9. mája
Prekážka na ceste
21:16
9. mája
Policajná hliadka
21:10
Terézie Vansovej
Kolóna
17:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.