06 november 2017 - 10:57
Lucia Kvasňovská

Každoročná Trnavská novéna sa začína už v nedeľu, do Trnavy sa chystajú pútnici z celého Slovenska

Foto: Každoročná Trnavská novéna sa začína už v nedeľu, do Trnavy sa chystajú pútnici z celého Slovenska
Foto: regiontirnavia.sk

Tisícročná tradícia Trnavskej novény sa každoročne opakuje. Vždy v tento čas prichádzajú do mesta pútnici z celého Slovenska, aby si uctili milostivý obraz Panny Márie v Bazilike sv. Mikuláša, ktorá patrí medzi mariánske pútnické miesta na Slovensku.

Podľa svedectiev dokázal tento obraz ochrániť Trnavu krvavým potom a slzami od tureckých nájazdov a morovej epidémie.  Trnavská novéna sa spája s procesiou, ktorej história siaha až do roku 1710. Na sviatok Obetovania Panny Márie (21. novembra) sa vtedy zhromaždili tisíce veriacich na prosebnej omši a po procesii s obrazom epidémia moru ustúpila. 

Tento rok sa program novény začína 12. novembra a pokračovať bude až do 21. novembra. Každoročne je počas týchto dní pre veriacich pripravený bohatý program svätých omší, počas ktorých sa v homíliach prihovárajú kňazi na špeciálne témy. Tohtoročná Trnavská novéna sa nesie v duchu hesla: „Upriamiť pozornosť na Svätú rodinu“. Presný rozpis svätých omší s témami homílií môžete nájsť aj na stránke farnosti Trnava - mesto.

Dopravný servis
Hlboká
Kolóna
20:18
Hlavná
Policajná hliadka
17:12
Nitrianska
Stacionárny radar
16:13
Modranka
Prekážka na ceste
16:12
Nitrianska
Policajná hliadka
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.