16 apríl 2018 - 13:54

Jazdiť autom, či motorkou v CHKO je zákonom zakázané, 10 vodičov preto zadržali cez víkend policajti

Foto: Jazdiť autom, či motorkou v CHKO je zákonom zakázané, 10 vodičov preto zadržali cez víkend policajti
Foto: KR PZ Trnava

Počas víkendu sa trnavskí policajti zamerali na ochranu životného prostredia. 14. a 15. apríla od 12:00 do 20:00 kontrolovali dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny, a zákona o lesoch v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. 

Na akcii sa podieľalo 16 policajtov, 3 pracovníci Lesov SR a 3 Štátnej ochrany prírody SR. S podporou vrtuľníka Leteckého útvaru MV SR celkovo 10 trestných činov porušovania ochrany rastlín a živočíchov.

Napriek umiestneným tabuliam, ktoré označujú Chránenú krajinnú oblasť Malé Karpaty a Chránené vtáčie územie, a tiež dopravným značeniam zakazujúcim vjazd všetkých motorových vozidiel, sa 7 vodičov áut a 3 motorkári na krosových motocykloch rozhodli neoprávnene jazdiť po lesných cestách.

Polícia už začala trestné stíhanie z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov, za čo vodičom hrozí až 1 rok väzenia.

„V zmysle § 305 ods. 2 Trestného zákona, kto v rozpore so všeobecne záväznými predpismi na ochranu prírody a krajiny alebo so všeobecne záväznými predpismi na úseku lesného hospodárstva neoprávnene jazdí motorovým vozidlom, motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, motocyklom alebo skútrom na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok,“ informovala martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave. 


0 zdieľaní

Dopravný servis
Hlavná
Kolóna
08:16
Hlavná
Policajná hliadka
07:13
Hlavná
Uzavretá cesta
03:10
Hlboká
Policajná hliadka
20:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina