24 apríl 2018 - 15:54
Lucia Kvasňovská

Svetový Deň Zeme si v Galante pripomenuli 20. apríla slávnostným sadením stromu, a to už po 11. raz

Foto: Svetový Deň Zeme si v Galante pripomenuli 20. apríla slávnostným sadením stromu, a to už po 11. raz
Foto: Trnavský samosprávny kraj
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Svetový Deň Zeme si pripomenuli aj v meste Galanta" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Galanta. Trnavský samosprávny kraj, Galantské osvetové stredisko a mesto Galanta pripravili už po 11. raz slávnostné sadenie stromu, tentokrát v parku pred renesančným kaštieľom. 

Deň zeme si pripomínajú ľudia na celom svete práve preto, aby sa nezabúdalo na dôležitosť prírody a jej ochrany. Táto aktivita vytvára priesstor na to, aby sme sa zamysleli nad budúcnosťou naej planéty. Aj v Galante si 20. apríla pripomenuli, že prírodné zdroje nie sú neobmedzené a že naše prostredie si treba chrániť.

Slávnostnej výsadby stromu sa zúčastnili László Biró a Gergely Agócs, poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, Peter Paška, primátor mesta Galanta, Zsolt Takáč, viceprimátor mesta Galanta, poslanci Mestského zastupiteľstva v Galante a taktiež riaditelia vzdelávacích a kultúrno-spoločenských organizácií mesta Galanta.

Atmosféru podujatia spríjemnili deti z folklórneho súboru Važinka s ľudovou hudbou Muzička zo Šoporne pod vedením PaedDr. Jozerfa Búrana.  
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj


Dopravný servis
Jána Hajdóczyho
Uzavretá cesta
03:12
Vladimíra Clementisa
Uzavretá cesta
03:11
9. mája
Prekážka na ceste
21:16
9. mája
Policajná hliadka
21:10
Terézie Vansovej
Kolóna
17:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.