COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

30 apríl 2018 - 15:47

Nákladné autá dostali výnimku od polície, po našich cestách budú jazdiť 1. mája aj napriek sviatku

Foto: Nákladné autá dostali výnimku od polície, po našich cestách budú jazdiť 1. mája aj napriek sviatku
Foto: ilustračná - pixabay.com

Aby sa Prezídium Policajného zboru vyhlo zbytočným komplikáciám v oblasti hraničných prechodov, udelilo na zajtrajší prvomájový Sviatok práce všeobecnú výnimku na dojazd pre všetky nákladné vozidlá.

Podľa zákona majú nákladné autá počas štátnych sviatkov, teda v dni pracovného pokoja, zákaz jazdy na určených cestách. V utorok však slávime štátny sviatok len my a naši českí susedia.

Polícia preto očakáva zhustenú dopravu v okolí hraničných priechodov. Aby sa vyhli zbytočným zápcham a hromadeniu nákladných áut v oblasti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, rozhodla sa polícia vyjsť v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila im výnimku na ich dojazd na územie Slovenska. 

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku, prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky,“ informovala Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia PZ.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt môže aj napriek výnimke zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas, alebo mu prikázať smer jazdy. 

 
0 reakcií
Zdroj: Prezídium Policajného zboru


Dopravný servis
Voderady
Iné nebezpečenstvo
17:13
Terézie Vansovej
Kolóna
16:17
Kukučínova
Kolóna
16:12
Piešťanská
Policajná hliadka
16:10
Hlboká
Kolóna
15:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.