27 jún 2018 - 13:06
Lucia Kvasňovská

Policajti vypátrali muža, ktorý v Trnave podpaľoval smetné nádoby - 32-ročnému mužovi hrozí väzenie

Foto: Policajti vypátrali muža, ktorý v Trnave podpaľoval smetné nádoby - 32-ročnému mužovi hrozí väzenie
Foto: KR PZ Trnava
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Trnavskí policajti vypátrali muža podozrivého z podpaľovania smetných nádob v Trnave. V rôznych častiach na území mesta v poslednej dobe došlo k niekoľkým prípadom, kedy neznámy páchateľ podpálil smetné koše. Páchateľa napokon vypátrali vďaka špecifickému znaku na bicykli, ktorý si všimli na jednom z kamerových záznamov.

„K tejto trestnej činnosti dochádzalo zväčša v nočných hodinách a dolapenie páchateľa bolo o to zložitejšie, že kým vypukol viditeľný požiar, na mieste sa už nikto nenachádzal. Z kamerových záznamov sa dlho nedala zachytiť žiadna stopa, až na jeden prípad z mája tohto roku. Príslušníci kriminálnej polície si na jednom, veľmi nejasnom kamerovom zázname, všimli špecifický prvok na bicykli podozrivého cyklistu. Operatívnou činnosťou policajti na druhý deň vypátrali inkriminovaný bicykel a následne aj podozrivého muža,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Na základe dôkazov napokon policajti vzniesli obvinenie z prečinu poškodzovania cudzej veci v 7 prípadoch voči 32-ročnému Antonovi z Trnavy. Konkrétnych 7 prípadov sa stalo na Tehelnej, Sladovnícke, Saleziánskej, Veternej a Okružnej ulici. Na Okružnej ulici sa požiar rozšíril aj na oplotenie stojiska kontajnerov a aj na neďaleko zaparkované osobné auto Volkswagen Golf. Viacerým majiteľom vznikla škoda vyššia ako 7 700 eur.

Motívom muža boli údajné nezhody so smetiarmi z minulosti. V prípade dokázania viny mu teraz hrozí väzenie na mesiacov až roky. Zdroj: KR PZ Trnava


Dopravný servis
Terézie Vansovej
Policajná hliadka
23:18
Voderady
Prekážka na ceste
18:17
Cífer
Stacionárny radar
17:10
Hlboká
Kolóna
16:18
Nitrianska
Kolóna
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.