29 jún 2018 - 14:41
Lucia Kvasňovská

Meteorológovia vystríhajú pred silným vetrom, platí výstraha 1. stupňa pre Trnavu a celý kraj

Foto: Meteorológovia vystríhajú pred silným vetrom, platí výstraha 1. stupňa pre Trnavu a celý kraj
Foto: ilustračná - pixabay
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Meteorológovia dnes vystríhajú pred silným vetrom. SHMÚ dokonca vydal výstrahu 1. stupňa pre celý Trnavský kraj. Nárazový vietor by na území Trnavy mohol dosiahnuť rýchlosť 18-23 m/s (65-80 km/h). 

SHMÚ preto na dnešok vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom ktorá platí až do 21:00. Silný vietor nás tak môže potrápiť počas celého dňa až do neskorých večerných hodín.

„Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.  Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná,  ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SMÚ.

Výstraha platí pre celý Trnavský kraj, teda pre okresy: Dunajská Streda" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Dunajská Streda, Galanta" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Galanta, Hlohovec" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Hlohovec, Piešťany" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Piešťany, Senica, Skalica" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Skalica, Trnava

 
Zdroj: SHMÚ


Dopravný servis
Terézie Vansovej
Policajná hliadka
23:18
Voderady
Prekážka na ceste
18:17
Cífer
Stacionárny radar
17:10
Hlboká
Kolóna
16:18
Nitrianska
Kolóna
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.