16 júl 2018 - 10:51
Lucia Kvasňovská

Po takmer 4 rokoch objasnili policajti tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul 35-ročný Marek

Foto: Po takmer 4 rokoch objasnili policajti tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul 35-ročný Marek
Foto: KR PZ Trnava
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Trnavskí kriminalisti po takmer 4 rokoch objasnili tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej zahynul 35-ročný Marek z Abrahámu v okr. Galanta" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Galanta. V prípade uznania viny hrozí obvinenému vodičovi trest odňatia slobody až na 3 roky.

K tragickej nehode došlo 18. decembra 2014 približne o 17.35 h na ceste tretej triedy medzi obcami Zeleneč" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Zeleneč a Majcichov. Vodič, ktorý nehodu spôsobil z miesta odišiel a neposkytol zranenému potrebnú pomoc.

Na základe expertízy polícia vypátrala podozrivé vozidlo

„Vodič, ktorý nehodu spôsobil, odišiel z miesta nehody a neposkytol potrebnú pomoc poškodenému. Policajti pri obhliadke miesta udalosti našli len zopár úlomkov, o ktorých zistili, že by mohli pochádzať z auta Opel Corsa. Expertíza toto potvrdila a zúžila výber na auto vyrábané v rokoch 1993 až 2000,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Na základe ďalšieho vyšetrovania a operatívnych preverovaní napokon vypátrali aj podozrivého vodiča, no pre nedostatok dôkazov napokon po takmer roku prerušili trestné stíhanie.

Polícia však na prípade stále pracovala a na základe získaných nových poznatkov sa v apríli tohto roku rozhodlo o pokračovaní v trestnom stíhaní. Muža, ktorého policajti podozrievali, zadržali 28.júna v ranných hodinách a predviedli na výsluch.

Obvineniu z prečinu usmrtenia a prečinu neposkytnutia pomoci napokon čelí 28-ročný Tomáš z okresu Trnava.

Obvinený je z toho, že porušil povinnosti účastníka cestnej premávky tým, že sa nevenoval plne vedeniu vozidla. Techniku jazdy neprispôsobil svojím schopnostiam a rýchlosti, akou práve jazdil. V dôsledku toho nedostatočne zareagoval na cyklistu jazdiaceho v rovnakom smere, ktorý mal v čase nehody v krvi 2,45 promile alkoholu.

Zdroj: KR PZ Trnava


Dopravný servis
Terézie Vansovej
Policajná hliadka
23:18
Voderady
Prekážka na ceste
18:17
Cífer
Stacionárny radar
17:10
Hlboká
Kolóna
16:18
Nitrianska
Kolóna
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.