COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

27 júl 2018 - 10:51

Likvidovali tovar nevyhovujúci ochrane zdravia spotrebiteľa, colníci zničili 58 309 falzifikátov

Foto: Likvidovali tovar nevyhovujúci ochrane zdravia spotrebiteľa, colníci zničili 58 309 falzifikátov
Galéria: 6 fotiek
Foto: Colný úrad Trnava

Colníci v Dunajskej Strede v minulom roku zadržali množstvo falzifikátov pri kontrole zásielok. Falošné výrobky v stredu 25. júla pod dohľadom zošrotovali a spálili. Ak by sa tovar dostal na trh, majiteľom ochranných známok by vznikla škoda vo výške 700 000 eur.

„Tovar zaistili colníci v Dunajskej Strede v minulom roku pri kontrole zásielok v rámci colného konania pri dovoze tovaru. Fyzickou kontrolou colníci zistili, že tovar by mohol porušovať práva duševného vlastníctva, čo aj majitelia ochranných známok potvrdili. Tovar pochádzal z Číny a bol určený príjemcovi na český trh. Išlo najmä o plyšové a plastové hračky, zapaľovače a štítky na kabelky,“ informovala Iveto Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnave.

Celkovo colníci v stredu zlikvidovali 58 309 kusov tovaru, aby predišli ich opätovnému použitiu. Aj takýmto spôsobom sa colníci snažia zamedziť distribúcii tovaru, ktorý môže byť v porovnaní s originálmi menej kvalitný, čím by mohol ohroziť zdravie oklamaných spotrebiteľov. Falzifikáty často nevyhovujú predpisom, ktoré sú zamerané aj na ochranu zdravia spotrebiteľov. Ich zloženie je často nevyhovujúce aj kvôli použitým materiálom a nižšej kvalite spracovania výrobku.

20 reakcií
Zdroj: Colný úrad Trnava


Dopravný servis
Voderady
Iné nebezpečenstvo
17:13
Terézie Vansovej
Kolóna
16:17
Kukučínova
Kolóna
16:12
Piešťanská
Policajná hliadka
16:10
Hlboká
Kolóna
15:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.