21 november 2017 - 11:34
Lucia Kvasňovská

48-ročný vodič nafúkal 3,6 promile alkoholu, Trnavskí policajti si cez víkend posvietili na vodičov

Foto: 48-ročný vodič nafúkal 3,6 promile alkoholu, Trnavskí policajti si cez víkend posvietili na vodičov
Foto: ilustračná
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Vodičov, ktorí jazdia pod vplyvom alkohol pribúda. Policajti v Trnavskom kraji počas víkendu zastavili viacero opitých vodičov.

V piatok večer zadržali policati 48-ročného muža z okresu Hlohovec" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Hlohovec, ktorý šiel autom Škoda Felicia medzi obcami Horné Trhovište a Teplička od krajnice ku stredu vozovky. Po orientačnej dzchovej skúške mu namerali 1,63 mg/l a neskôr 1,73 mg/l, čo predstavuje 3,6 promile alkholu. Policajti vodiča zadržali a predviedli na policajnú stanicu. 

Okrem neho policajti zastavili počas víkendu vodiča zo Srbska, ktorý jazdil po Trnave a namerali mu 1,56 promile alkoholu v dychu. ďalšiemu vodičovi v obci Veľké Kostoľany namerali viac ako 1,5 promile.
V nedeľu v noci policajti zistili požitie alkohlu aj u vodiča z Dunajskej Stredy, ktorého zastavila hliadka medzi obcami Veľké a Dvorníky" onclick="ga('send', 'event', 'lokality', 'prispevky');">Malé Dvorníky. V dychu mu namerali 1,33 promile. Obvinili ho z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v zmysle zákona mu hrozí trest odňatia sloboy až na jeden rok.

Policajti len za mesiac október namerali v Trnave 434 vodičov s obsahom alkoholu v dychu.

Polícia preto apeluje na vodičov, aby dodržiavali zákon. Ak je vodič pod vplyvom alkoholu, v žiadnom prípade nie je prípustné, aby si sadol za volant auta a na presun použil radšej iný spôsob prepravy. Rovnako by mali postupovať aj ostatní spolucestujúci, ak zistia, že vodič nie je v stave riadiť auto,“ tvrdí hovorkyňa KR PZ v Trnave, Mária Linkešová.
Zdroj: KR PZ Trnava


Dopravný servis
Cífer
Prekážka na ceste
00:17
Kukučínova
Iné nebezpečenstvo
00:14
Modranka
Prekážka na ceste
00:12
Poľná
Iné nebezpečenstvo
23:15
Hlavná
Policajná hliadka
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.