- včera - 17:58
VIDEO: Na Záhorí udreli búrky aj krúpy. Ľudia z iných častí Slovenska hlásia úplne opačné počasie
Počasie na Slovensku v pondelok popoludní prinieslo výrazné rozdiely medzi jednotlivými regiónmi. Kým na Záhorí sa podľa videa zverejneného portálom iMeteo.sk objavili búrky aj krúpy, mnohí ľudia z ďalších častí Slovenska písali, že u nich nespadla ani kvapka dažďa. Diskusia pod príspevkom sa rýchlo zaplnila hláseniami o aktuálnom počasí z celého Slovenska.
„Predpovede sa naplnili a po 15:00 hodine to na západe Slovenska naplno vypuklo,“ uviedol portál v príspevku. Vo videu zároveň upozornil na krúpy padajúce na Záhorí. Podľa komentárov sa však situácia výrazne líšila aj medzi lokalitami vzdialenými len niekoľko kilometrov od seba. Niektorí ľudia zo Záhoria hlásili dážď a tmavé oblaky, ďalší tvrdili, že u nich zostalo úplne sucho.
„Holíč ani kvapka, párkrát zahrmelo,“ napísala Zuzana. „V Stupave nič,“ pridal Dušan. Ďalší komentujúci zo Senice, Sobotišťa či Malaciek opisovali len slabé prehánky alebo zamračené počasie bez dažďa. Objavili sa však aj hlásenia o intenzívnejších zrážkach a vetre. Práve lokálnosť búrok spôsobila, že počasie bolo aj v rámci Záhoria veľmi rozdielne.
Pod príspevkom sa ozvali aj ľudia z ďalších regiónov Slovenska. Viacerí z Košíc, Nitry, Bratislavy či Trnavy písali, že u nich zostalo slnečno alebo len pod mrakom. „Bratislava slnečno,“ uviedla Barbora. „Košice nič,“ pridalo viacero diskutujúcich. Iní opisovali len krátky „májový dážď“, po ktorom sa opäť ukázalo slnko. Mnohí ľudia tak zostali prekvapení, že avizované búrky sa ich oblasti úplne vyhli.
Diskusia sa postupne zmenila aj na priestor pre komentáre o presnosti predpovedí počasia. Niektorí ľudia ironicky poznamenali, že očakávané lejaky sa opäť nedostavili. Objavili sa však aj pripomienky, že búrky bývajú veľmi lokálne a situácia sa môže meniť doslova z minúty na minútu.
Meteorológovia dlhodobo upozorňujú, že jarné a letné búrky patria medzi najťažšie predpovedateľné javy. Zatiaľ čo v jednej obci môžu padať krúpy a silno pršať, o pár kilometrov ďalej môže zostať úplne sucho.