Machaj svoj osobný bankrot už raz vysvetľoval. Ako to bolo s jeho dlhmi?


Foto: Machaj svoj osobný bankrot už raz vysvetľoval. Ako to bolo s jeho dlhmi? Foto: RTVS

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová dnes na tlačovej konferencii vyzvala šéfa RTVS, Ľuboša Machaja, aby pred mediálnym výborom parlamentu vysvetlil svoj osobný bankrot. Minister Taraba dokonca pritvrdil a Machaja nazval bezdomovcom s exekúciami, ktorému určite financovanie RTVS zveriť nemôžu. Machaj pritom už raz svoj dh vysvetľoval. Dokonca ešte predtým, než bol do funkcie zvolený. 

Konkurz na Machajov majetok bol vypísaný Okresným súdom Bratislava I. ešte v marci roku 2020. Riaditeľ RTVS v tom čase tvrdil, že sa snažil zachrániť rádio Twist, ktoré spoluzakladal. Neskôr sa to premenovalo na rádio Viva. Machaj si mal požičať peniaze, aby rádiu pomohol a za pôžičku ručil vlastným majetkom. V roku 2022 sa pre dlhy rozhodol vyhlásiť osobný bankrot. Tvrdí, že sa celý proces zbytočne naťahoval 10 rokov. Informoval o tom denník SME.

Machaja ako riaditeľa RTVS pri zvolení podporilo 89 poslancov vrátanie členov SaS. Tá ho v prvom kole nepodporila, ich favoritom bol Tibor Búza. Bývalý riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník získal len 29 hlasov.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu