Trnavskí policajti zverejnili smutnú štatistiku. Za dva dni riešili až štyri dopravné nehody, vodiči boli opití


Foto: Trnavskí policajti zverejnili smutnú štatistiku. Za dva dni riešili až štyri dopravné nehody, vodiči boli opití Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Trnavskí policajti boli od sobotného rána do nedeľného večera privolaní až k štyrom dopravným nehodám. Stali sa v okresoch Dunajská Streda a Senica. Vodiči pri nich nafúkali viac ako jedno promile. Ďalšieho opitého vodiča riešili aj policajti v meste Galanta. Všetci vodiči boli obvinení z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

Jedna z dopravných nehôd sa stala včera večer pri obci Veľké Blahovo. Tridsaťjedenročný muž z doposiaľ nezistených príčin zišiel vpravo mimo cesty a autom Citroen C4 narazil do stromu. Policajti ho podrobili dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 2,92 promile alkoholu.

V okrese Senica polícia riešila tieto dopravné nehody:

  • 72-ročný muž zišiel pri obci Lakšárska Nová Ves mimo cestu a s autom Hyundai i20 sa prevrátil na bok. Výsledok jeho dychovej skúšky bol krátko po nehode 1,21 promile alkoholu. 
  • V meste Senica mal 39-ročný vodič auta VW Golf naraziť do budovy, plastovej popolnice a nakoniec aj do trávnatého svahu. Policajti mu v dychu zistili 1,69 promile. 
  • Na ceste medzi obcami Hohenau a Moravský Sv. Ján mal havarovať 32ročný vodič auta Mazda 2. Po nehode nafúkal 1,17 promile. 

Opitý vodič jazdil aj v Galante. Policajti tam zastavili 38-ročného vodiča Škody Octavia, ktorý jazdil bez vodičského oprávnenia. V dychu mu namerali jedno promile alkoholu. „Opäť pripomíname vodičom, že za volant nesmú sadať pod vplyvom alkoholu alebo drog. Jazdite zodpovedne a iba triezvi,“ informuje polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu