Policajti poznajú príčinu nehody v Ružindole. Podobných tragédií bolo tento rok jedenásť


Foto: Policajti poznajú príčinu nehody v Ružindole. Podobných tragédií bolo tento rok jedenásť Foto: unsplash.com

Polícia v súvislosti s včerajšou tragickou nehodou medzi Trnavou a Ružindolom informuje, čo bolo jej príčinou. 

„Už teraz vieme povedať, že pravdepodobnou príčinou tejto tragickej udalosti bola neprimeraná rýchlosť. Následky po dopravnej nehody mohli byť miernejšie, keby jej účastníci aktívne použili bezpečnostné pásy,“ tvrdí trnavská polícia.


Policajti v rámci Trnavského kraja riešili od začiatku roku jedenásť dopravných nehôd, pri ktorých došlo k usmrteniu . Medzi najčastejšie príčiny tragických nehôd už dlhodobo patrí aj neprimeraná rýchlosť.

Na základe nebezpečných dopravných nehôd vyzývajú všetkých vodičov, aby jazdili maximálne zodpovedne a neohrozovali na cestách seba ani ostatných účastníkov premávky.


Frajerina môže zabíjať

Polícia žiada všetkých, ktorí si sadnú za volant, aby sa počas jazdy venovali výlučne vedeniu vozidla, neriskovali a dodržiavali maximálne povolené rýchlosti.

„Na cestách stačí sekunda a z obyčajnej jazdy sa už domov nikdy nemusíte vrátiť. Vždy keď sadáte do auta a šliapete na pedál, zamyslite sa nad možnými následkami nielen voči sebe, ale aj svojim blízkym,“ zdôrazňuje polícia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu