PREHĽAD: Nerudova ulica v Trnave je neprejazdná, začal sa tu stavať kruhový objazd. Dotkne sa to aj MHD


Foto: PREHĽAD: Nerudova ulica v Trnave je neprejazdná, začal sa tu stavať kruhový objazd. Dotkne sa to aj MHD Foto: pixabay.com

V utorok 2. apríla 2024 o 6:00 hod. začala úplná uzávera Nerudovej ulice v Trnave. Cesta, ktorá spolu s Golianovou ulicou nahrádza chýbajúci južný obchvat mesta, je neprejazdná kvôli výstavbe kruhového objazdu. 

Nerudova ulica je uzavretá v dĺžke asi 160 metrov v úseku od č. 4 po č. 10 medzi vjazdami do vnútroblokov. Obmedzenie bude platiť do 31. mája 2024 o 20.00 hod.

Vodiči môžu počas tohto obdobia používať obchádzkovú trasu vedúcu cez Bratislavskú ulicu, Ulicu Gábora Steinera, Zelenečská ulicu a Ulicu Maxima Gorkého. Obchádzková trasa pre nákladnú dopravu povedie po Ulici 9. mája a ďalej podľa dočasného dopravného značenia.

Zmeny sa dotknú aj niektorých liniek MHD. Ako informoval dopravca Arriva.sk, v čase trvania stavebných prác bude dočasne zrušená zastávka mestskej autobusovej dopravy Nerudova. Zároveň budú presmerované linky číslo 1, 2, 4 a 5

Linka číslo 1: V smere Kopánka, Námestie SUT – Strojárenská, SACHS bude dočasná náhradná zastávka za zrušenú Nerudovu Bratislavská. V smere Strojárenská, SACHS – Kopánka, Nám. SUT bude dočasne náhradná zastávka G. Steinera.


Linka číslo 2: Ako náhrada za Nerudovu v smere Kočišské (Kamenný mlyn) – Linčianska budú dočasne zastávky G. Steinera a Linčianska I. V smere Linčianska – Kamenný mlyn (Kočišské) budú dočasne zrušené zastávky Nerudova, Bratislavská a Gorkého, ZŠ, náhradná zastávka bude Linčianska I.

Linka číslo 4: v smere Kopánka Námestie SUT – Strojárenská, BOGE bude dočasne zrušená zastávka Nerudova, náhradná zastávka Bratislavská. V smere Strojárenská, BOGE – Kopánka Nám. SUT je náhradná zastávka G. Steinera. Vybrané spoje vyznačené v cestovnom poriadku písmenom N neobsluhujú ani zastávku Linčianska.

Linka číslo 5: V smere Botanická, Jednota – Strojárenská, SACHS sú dočasne zrušené zastávky Nerudova a Linčianska, náhradné zastávky Linčianska I. a Bratislavská. V smere Strojárenská, SACHS – Botanická, Jednota budú dočasne zrušené zastávky Nerudova a Linčianska, náhradné zastávky sú G. Steinera a Linčianska I.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu