VIDEO: Agresívni policajti v Šamoríne fackovali muža. Spútaný na zemi kričal od bolesti


Foto: VIDEO: Agresívni policajti v Šamoríne fackovali muža. Spútaný na zemi kričal od bolesti Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Pán Ervín si včera, vo večerných hodinách, zavolal záchranku. S kamarátom vyfajčil cigaretu, v ktorej bol pervitín. O obsahu cigarety údajne netušil a tvrdil, že drogy neberie.

Ervín zdôrazňuje, že mu záchranári nevedeli zmerať tlak ani pichnúť injekciu, tí sa však bránia. Záchranári tvrdia, že bol agresívny. Po pár minútach prišla na miesto aj policajná hliadka. K prvému konfliktu medzi ním a záchrannou službou malo prísť už v byte. „Oni ma tu vykrúcali, zabíjali ma, kopali, všetko. Tu mi šlo o život,“ uviedol Ervín.

Ervín od policajta dostal silnú facku, po ktorej si ľahol na zem. Na zázname vidieť, ako spútaný Ervín kričí od bolesti a prosí o milosť. Chceli ho zobrať sanitkou do nemocnice, ale odmietol. Vraj zo strachu. Tvrdí, že ho hliadka zobrala za sanitku, kde ho jeden z policajtov bil hlava nehlava.

„Spútali ma, potiahli ma tu za sanitku zozadu. Kopali, dusili ma, za hrtan ma držali a bili ma tu na zemi,“ opísal. Policajt sa muža spýta, či chce spolupracovať. Na zázname je počuť, že muž odpovie „Áno“, no policajt mu uštedrí ranu.


Policajný zásah zo Šamorína vyšetruje Úrad Inšpekčnej služby (ÚIS), informujú noviny.sk. „Vyšetrovateľ ÚIS začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin zneužitia verejného činiteľa. Momentálne prebiehajú procesné úkony,“ informovala Andrea Dobiášová, hovorkyňa ÚIS.

Ervín nakoniec zašiel k lekárovi. V lekárskej správe sa píše, že dostal údery, kopy do hrudníka a má viacpočetné povrchové hematómy. Najviac ho bolia rebrá. „Strašnú traumu mám z toho a idem k psychiatrovi, lebo som prežil to, čo som ešte za 40 rokov neprežil,“ uviedol Ervín.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu