Virtuálna realita a závodné simulátory: V Trnave sa bude konať festival hier a technológií, prvý ročník bude zadarmo


Foto: Virtuálna realita a závodné simulátory: V Trnave sa bude konať festival hier a technológií, prvý ročník bude zadarmo Foto: trnava.sk

Fanúšikov počítačových hier a vecí s tým sa onedlho môžu tešiť na prvý ročník festivalu PixelZest. Uskutoční sa v Kreatívnom centre Trnava na Hlavnej 17 v sobotu 20. apríla 2024. Nabitý program ponúkne množstvo atrakcií pre hernú komunitu, ale aj rodiny s deťmi. 

V sobotu od 10:00 hod. do 18:00 hod. sa budú môcť návštevníci ponoriť do sveta hernej technológie a vyskúšať si počítačové a konzolové zóny, virtuálnu realitu, závodné simulátory a mnoho ďalšieho. Budete môcť vyzvať svojich kamarátov na priamy súboj či ukázať svoje závodné schopnosti. 

Voľný program bude doplnený zaujímavými súťažami o vecné ceny a edukačnými prednáškami. Môžete sa tak bližšie zoznámiť s prostredím hier a ich históriou, ale aj nástrahami.


Festival si kladie za cieľ, okrem sprístupnenia prestrej zábavy, edukovať mládež aj rodičov o moderných technológiách, vrátane ich negatív a spájať generácie. Keďže ide o festivalovú premiéru, organizátori sa rozhodli otvoriť prvý ročník všetkým - vstup je úplne zadarmo. 

Všetky potrebné informácie nájdete aj na oficiálnom webe festivaluSprávy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu