FOTO: Ako vyzeral Thalmeiner kedysi? Trnavčania spomínajú na kaviareň Krym


FOTO: Ako vyzeral Thalmeiner kedysi? Trnavčania spomínajú na kaviareň Krym Foto: Facebook/skupina Trnava

Ikonický podnik Thalmeiner dnes pozná každý Trnavčan. Predtým na jeho mieste stála kaviareň Krym. So spomienkami na ňu sa podelili viacerí obyvatelia mesta. „Toto sa malo zachovať. Bol to skvost - miesto, vybavenie, boxy, osvetlenie, lustre, klavír a život. Vo dvore bola super jedáleň. A medzi jedálňou a kaviarňou bola vývarovňa s najlepšou knedľou,“ napísala Gabriela.

Zdroj: Facebook/skupina Trnava

Mnohí tam dokonca aj pracovali. Tomáš spomína na svoje letné brigády. „Brigádoval som tam jedno leto aj s Peťom, synom vedúceho. P. Chrvala? Myslím, zo Zvončína. Pekné spomienky,“ vraví. Zuzka zas hovorí o spomienkach svojho otca, ktorý v podniku kedysi hrával ako muzikant. 

„Môj ocino tam hrával s kapelou niekedy v 50. rokoch. Bola to príjemná kaviareň. Rád na ňu spomínal. Volala sa Talmajner. Pán pri vchode vedel aj požičať kravatu a sako za pár drobných. Iba tak sa tam dalo ísť,“ napísala.

Na muzikantov spomínajú aj iní Trnavčania a vravia, že v kaviarni bola vždy dobrá nálada. „Pamätám si všetkých muzikantov. Žila som medzi nimi, s Tonom sa niekedy i stretávam-ešte si pamätám, že tam hrával i pán Kudrík. Už je to moc dávno, ale spomienky zostávajú....bolo tam super prostredie. Pravá kaviarenská nálada…“ vraví Veronika.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu