Mladá žena hľadala cez Facebook známeho tetovača z Trnavy. Nosí farebné hippies nohavice, napísala. Spustila sa smršť


Foto: Mladá žena hľadala cez Facebook známeho tetovača z Trnavy. Nosí farebné hippies nohavice, napísala. Spustila sa smršť Foto: Ilustračná/Pexels

Ak dnes človek niečo alebo niekoho hľadá, veľakrát sa obráti na silu internetu. Tá niekedy dokáže pomôcť tak veľmi, že to človek ani nečaká. Pomoc na sieťach využila aj mladá Tereza, ktorá na stránke Trnavy pridala status o hľadaní istého tetovača. Nečakala však, že zo žiadosti o pomoc sa stane terčom nepríjemných komentárov. „Dobrý deň. Hľadám tattera chalana, ktorý sa pred nedávnom prisťahoval do Trnavy. Nosí farebné hippies nohavice. Ak by mal niekto naňho kontakt dajte mi vedieť,“ napísala do skupiny.

Pod príspevkom sa následne rozprúdila debata, pričom väčšinu ľudí mladá žena statusom pobavila. A hoci chcela kontakt na tetovača, dočkala sa iba rôznych pobavených či nepríjemných komentárov. „A čo ti urobil takého zlého, že ho hľadáš? Však tam, kde má tattoo štúdio, tam sa zrejme bude nachádzať,“ napísal pod príspevok jeden z užívateľov. „Že vraj nemá záujem,“ napísal posmešne Martin.

„Môžem ti dať kontakt na doktora lebo toto normálny človek nenapíše,“ okomentoval príspevok Denis.

Mladá žena však nepríjemné či nie veľmi nápomocné komentáre nenechala iba tak. Ku každému jednému sa vyjadrila v rozsiahlejšom komentári.


„Ďakujem vám za vaše úžasné správy, vôbec ste mi nepomohli… Pán Ľubomír, bohužiaľ ten chalan je úplne inej národnosti, nemá ani 25-rokov. Hľadám ho preto, že je vo svojom obore za mňa jednotka. Nepracuje ako tetovač v štúdiu v Trnave. Po ukončení školy odišiel do Holandska kde si spravil kurz, tam tetoval 6 rokov. Naposledy sme ho stretli na festivale Brutal Assault. Vyhral trikrát po sebe v zahraničí 2. miesto v tetovaní, robí piercingy a skarifikácie, čo veľa umelcov v jeho obore na Slovensku ani nerobí, a hlavne má super návrhy a vlastné. Nie skopírované z Instagramu, ako to robia iné štúdia na Slovensku.,“ napísala Tereza.

Pod týmto príspevkom sa spustila lavína nepríjemných komentárov a výmen názorov. „Na základe teplákoch ti nepomôže ani Kolombo, ale ideš si svoje furt,“ komentoval Denis, na čo mu odpovedala Adrika: „Ale ona sa nepýta tých, čo ho nepoznajú. Ale tých, ktorí ho poznajú a podľa jej popisu ho spoznajú, že hovorí o ňom. Logika. Naozaj nemusíte reagovať na všetko.“

„Ja napríklad asi viem koho hľadá. Chalana tu a tam stretávam ale sám netuším ako sa volá a kde by som ho našiel, keby ho nestretnem na ulici,“ reagoval na komentár Denisa aj Tomáš.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu