VIDEO: Toto nechce zažiť žiaden šofér. Vodičke vletel do cesty klin z kamióna. Nohy sa mi ešte chvíľu klepali, napísala


Foto: VIDEO: Toto nechce zažiť žiaden šofér. Vodičke vletel do cesty klin z kamióna. Nohy sa mi ešte chvíľu klepali, napísala Foto: FB/Dopravný servis - okres Piešťany a okolie

Opatrnosť, obozretnosť a pozornosť sú na cestách veľmi dôležité. Niekedy sa však stane niečo, čo dokáže šoférov poriadne prekvapiť a sú šťastní, keď z toho vyviaznu bez nehody. Podobná situácia sa stala aj užívateľke, ktorá vo facebookovej skupine zdieľala video, v ktorom jej do auta takmer vrazil zakladací klin, ktorý sa dáva pod koleso nákladného auta.

„Včera sa mi toto stalo cestou domov (za Bankou, skoro na rovinke pre Furmanom). V živote sa mi nič také nestalo ani som toho nebola svedkom. Takže nohy sa mi ešte chvíľu klepali,“ napísala v anonymnom príspevku užívateľka.

Na zábere videa je pritom vidieť, ako sa z protiidúceho nákladného auta uvoľnil zakladací klin a prebehol vodičke pred autom mimo cestu. Skutočne tak mala šťastie, že sa nič vážne nestalo.


„Príde mi to ako keby prešiel po skale a ta mu spravila komplet defekt,“ napísal Peter, ktorý reagoval na zvuk pripomínajúci prasknutie, ktorý bolo počuť keď sa klin uvoľnil z nákladného auta.

„Stávajú sa horšie veci, toto v podstate nebolo nič a naschvál urobené. Keby ste tak Vy dostali počas jazdy defekt ? Alebo sa Vám zlomí záves kolesa ? To by bolo oveľa horšie. Kamionista, chvalabohu, zostal na ceste, aspoň podľa videa z kamery. Keby Vám skrížil cestu, to by dopadlo katastrofálne. Veľa šťastia na cestách,“ okomentovala príspevok Gabriela.

O podobnú skúsenosť sa podelil aj Lubomír: „Raz som na diaľnici predbiehal kamión a keď som bol vedľa neho akurát mu strelila jedna z pneumatík, obrovská rana, neskutočne som sa zľakol, že čo sa deje.“


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu