Veľa „pretekárov“ sa už domov nevráti, apeluje polícia na šoférov. Za týždeň vznikli 3 smrteľné nehody kvôli rýchlosti


Foto: Veľa „pretekárov“ sa už domov nevráti, apeluje polícia na šoférov. Za týždeň vznikli 3 smrteľné nehody kvôli rýchlosti Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Polícia v trnavskom kraji si pred pár dňami posvietila na vodičov motocyklov aj osobných áut. Dôvodom boli najmä viaceré dopravné nehody s tragickými koncami, ktoré vznikli kvôli prekročenej povolenej rýchlosti. Hoci na vodičov neustále apelujú, aby jazdili opatrne, podobných dopravných nehôd stále pribúda.

V uplynulých dňoch dopravní policajti z Galanty namerali vodiča auta a motocyklistu, ktorí prekročili povolenú rýchlosť o viac ako 50 km/h. Policajti odfotili vodiča motocyklu Suzuki na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom pri rýchlosti 143 km/h, pričom na tomto úseku je maximálna povolená rýchlosť 90 km/h. Prekročil ju tak o 53 km/h.

Ako ďalšieho namerali vodiča na luxusnom aute značky Porsche, ktorý na ceste medzi Šaľou a Dolnou Stredou išiel rýchlosťou 150 km/h. Oboch vodičov policajti riešia, za spáchaný priestupok v doprave, pričom im bola odoslaná poštou pokuta.


„Uvedomte si, že nedovolená rýchlosť je jednou z najčastejších príčin vzniku dopravných nehôd, a to aj tých s tragickým koncom. Od začiatku roka evidujeme v našom kraji 16 smrteľných dopravných nehôd, z ktorých v 7 prípadoch vodiči jazdili neprimeranou rýchlosťou,“ píše polícia v príspevku.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu