FOTO: Dve nehody kamiónov. Jeden sa zrazil s vlakom, druhý skončil v priekope


FOTO: Dve nehody kamiónov. Jeden sa zrazil s vlakom, druhý skončil v priekope
Galéria: 6 fotiek
Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Polícia bola včera privolaná k 2 dopravným nehodám, ktoré sa stali krátko po sebe, v okrese Dunajská Streda. Most a cesta I. triedy bola včera pri obci Medveďov, z dôvodu odstraňovania havarovaného kamiónu úplne neprejazdná. 

Dopravní policajti riešili zrážku nákladného auta a osobného vlaku, ktorého rušňovodič bol 31 ročný muž. Nehoda sa stala v meste Veľký Meder, na nechránenom železničnom priecestí so svetelnou signalizáciou.

Polícia približuje situáciu: „Vo vlaku sa malo v čase zrážky viesť asi 50 osôb. Rušňovodič a 1 cestujuci utrpeli zranenia, s ktorými ich pozemní záchranári previezli do dunajskostredskej nemocnice.“

Zraneného kamionistu vo veku 55 rokov museli ihneď letecky previesť do nemocnice v BratislavePolicajti vykonali s kamionistom, ako aj s rušňovodičom dychové skúšky, obe s negatívnymi výsledkami.


Galéria: 6 fotiek

Policajti boli privolaní aj k havarovanému nákladnému autu pri Medveďove, ktoré skončilo v priekope. Vodič vo veku 35 rokov mal dostať defekt, keď zišiel mimo cestu a skončil prevrátený v priekope. Pri nehode sa muž zranil a do starostlivosti si ho museli prevziať privolaní záchranári,“ približuje situáciu polícia. 

Vodiči ani v tomto prípade nezistili u vodiča alkohol v krvi. Presné príčiny a okolnosti týchto dopravných nehôd, ako aj mieru zavinenia, policajti naďalej vyšetrujú. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu