Začala sa sezóna zberu jahôd. Kde a za koľko si na samozbere nazbierate v okolí Trnavy ?


Foto: Začala sa sezóna zberu jahôd. Kde a za koľko si na samozbere nazbierate v okolí Trnavy ? Foto: Ilustračná/Pexels

K príchodu jari jednoznačne patrí aj prebúdzajúca sa príroda. K nej patria aj jahody, ktoré majú niektorí aj doma v záhradách či črepníkoch. Avšak pre tých, ktorí ich nemajú, je tu samozber jahôd.

V okolí Trnavy je niekoľko možností, kam si možno ísť toto sladké ovocie nazbierať. Samozber medzi obcami Majcichov a Hoste je pre ľudí otvorený od 10. mája, pričom si ich môžete prísť natrhať od 6:00 hod. do 18:00 hod. Cena za samozber je  2,70 eur/kg a cena natrhaných jahôd 5,50 eur/kg.

Za obcou Bučany smerom na Trnavu je otvorený samozber od 13. mája. Natrhať si ich môžete prísť od 7:30 hod. do vyzbierania zrelých jahôd. Cena za samozber je 3,50 eur/kg.

Za obcou Vlčkovce pri ceste vedúcej pozdĺž E58 smerom na Sereď si môžete ísť jahody pozbierať v stredu 15. mája od 15:00 hod. do 18:00 hod. alebo do vyzbierania. Cena samozberu je 2,70 eur/kg.

Ďalším možným samozberom jahôd je u cesty medzi obcami Majcichov a Opoj. Už od 15. mája si tu môžete prísť natrhať jahody, hrášok či dokonca mak. Samozber za jahody je 3,50 eur/kg, jahody naoberané predávajú za 6 eur/kg, hrášok samozber   3 eurá/kg, mak modrý          6 euro/kg a mak biely             6 euro/0,5kg. Otvorené bude od 8:00 hod. do 18:00 hod, pričom posledný vstup je možný o 17:45 hod.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu