Polícia SR uverejnila video, ako majú cyklisti prechádzať cez cestu. Ľudia nešetrili kritikou


Foto: Polícia SR uverejnila video, ako majú cyklisti prechádzať cez cestu. Ľudia nešetrili kritikou Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky

Mestom sa denne premávajú nielen autá, ale aj cyklisti. Tí pritom často jazdia po ceste, cyklochodníkoch či chodníkoch, pričom častokrát prechádzajú cez priechod pre chodcov. Veľakrát však z bicykla počas prechádzania cez priechod nezosadnú, na čo poukázala aj polícia Slovenska na svojom Facebooku.

Buď na bicykli cyklista, nie egoista: Ako prechádza cyklista cez priechod pre chodcov!? Toto je popis k videu, ktoré zdieľali. V ňom policajt počas jazdy na bicykli pred priechodom pre chodcov zosadol z bicykla a tlačil ho vedľa seba, kým neprešiel na druhú stranu cesty. Následne tiež ukázal, ako sa cez priechod na bicykli jazdiť nemá, pričom v tomto prípade z bicykla nezosadol a v jazde na ňom pokračovala aj cez priechod pre chodcov.

Príspevok od polície komentovalo veľké množstvo ľudí, pričom mnohí z nich video kritizovali. „Čo tak miesto tejto kampane smerujúcej do minulosti začať konečne upravovať priechody tak, aby po nich mohol legálne a bezpečne prejsť aj cyklista bez zosadania (aspoň tam, kde priechod spája dva úseky cyklotrasy) - tak ako vo všetkých kultúrnych krajinách. Ako už ktosi spomenul, ak cyklista nemá vhodnú cyklotrasu a ešte aj každých 100 metrov musí zosadať z bicykla, tak to môže rovno nechať bicykel doma a ísť autom,“ napísal Dávid.


„Treba budovať cyklotrasy a nie zosadať z bajku pri každom prechode, to je fakt zábava tak cestovať denne napr. do práce cez viacero prechodov. A druhá vec, ohľaduplnosť keď je všade, tak sa dá prejsť pomaly krokom aj na bajku a nikomu sa bič nestane. Tým samozrejme neobhajujeme porušovanie vyhlášky, len dávame témy na zamyslenie,“ komentoval ďalší užívateľ.

„Skúste im dávať pokuty. To zaberie,“ napísala Katarína.

„Palec hore pre pána policajta. A ešte aby sa cyklisti naučili zosadať na priechode,“ pochválil video Jakub. „Video pekné ale realita je úplne inde,“ komentoval Jozef.

Práve pre mesto Trnava ide v tomto prípade o citlivú tému. V posledných dňoch sa totiž stalo viacero dopravných nehôd, pri ktorých boli práve cyklisti.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu