Cez víkend sa v Trnavskom kraji uskutoční Noc múzeí. Vstup je zdarma a takýto program vás čaká


Foto: Cez víkend sa v Trnavskom kraji uskutoční Noc múzeí. Vstup je zdarma a takýto program vás čaká Foto: Región Trnava

Už v túto sobotu 18. a nedeľu 19. mája sa na celom Slovensku bude konať Noc múzeí a galérií 2024. Výnimkou tak nebude ani Trnava, kde budú počas dvoch dní pre návštevníkov pripravené prehliadky aktuálnych výstav ako aj workshopy a komentované prehliadky. Program jednotlivých galérií a múzeí si môžete pozrieť TU

„Najbližší víkend je v kultúrnych inštitúciách na celom Slovensku významnejší ako ostatné, preto som rád, že do obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií sa zapojili aj všetky župné. Múzeá a galérie v Trnavskom kraji pripravujú množstvo nových výstav a aktivít počas celého roka a počas podujatia to bude ešte zaujímavejšie. Chceme návštevníkom všetkých vekových kategórii ukázať, že kultúra je pestrá, obohacujúca a rozvíja náš pohľad na svet,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič pre TTSK.

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo k Medzinárodnému dňu múzeí tradičné podujatie s názvom Noc múzeí a galérií 2024. V sobotu 18. mája sa o 17:00 hod. pre návštevníkov otvoria brány všetkých troch budov múzea. Pre návštevníkov je počas tohto dňa pripravený pestrý program.


Okrem múzeí a galérií v Trnave si pre návštevníkov pripravila program aj Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici. v sobotu 18. mája 2024 od 13:00 do 21:00 hodiny pripravila individuálne prehliadky aktuálnych výstav Prítomnosť neprítomného a Po stopách umenia s Jánom Mudrochom. Popoludní sa môžu návštevníci tešiť na workshop so sochárom Miroslavom Trubačom, na ktorom si bude možné vytvoriť svoju vlastnú sochu. Pre malých návštevníkov pripravila galéria na nedeľné popoludnie tvorivé dielne, informuje TTSK.

Rovnako tak si pre ľudí pripravilo program na večer aj Vlastivedné múzeum v Galante. Návštevníci sa môžu od 17:00 hod. hodiny tešiť na vernisáž výstavy s názvom Nie je stolička ako stolička. Na nej si budú môcť pozrieť, ako vyzerala ambulancia zubného lekára v druhej polovici 20. storočia. Zároveň budú do 22:00 hodiny sprístupnené priestory múzea, uviedlo TTSK.

Počas tohto víkendu budú vstupy do múzeí a galérií bezplatné pre všetkých návštevníkov.

Prečítajte si viac: