Trnavčanka našla v bankomate zabudnuté peniaze, teraz hľadá ich majiteľa. Išlo o stovky eur


Foto: Trnavčanka našla v bankomate zabudnuté peniaze, teraz hľadá ich majiteľa. Išlo o stovky eur Foto: Ilustračná/Freepik

Určite sa už viacerým stalo, že si po vybratí hotovosti z bankomatu vzali bankomatovú kartu, ale na peniaze zabudli a po návrate k bankomatu tam už neboli. A je úplne jedno, o akú sumu išlo, človeka to vždy zamrzí. Na svete však stále existujú ľudia, ktorí keď nájdu zabudnuté peniaze v bankomate, odnesú ich do príslušnej banky, aby ich vrátili majiteľovi.

Podobný prípad sa stal aj včera v Trnave, pričom nálezkyňa uverejnila v skupine na Facebooku aj status pre prípad, že by sa tak majiteľovi mohli peniaze vrátiť skôr. „Susedia, dnes doobeda v jednom z bankomatov na Hlavnej ulici na mňa vykúkalo zabudnutých pár stoviek eur. Koho sa to týka, bude vedieť kde a koľko zabudol zobrať, hláste sa v banke, tam som ich odovzdala. Banka isto dotyčného bude kontaktovať, ale možno takto to bude rýchlejšie,“ napísala status Bea, ktorá peniaze našla.


Príspevok si pritom vyslúžil množstvo pekných komentárov. „Klobúk dolu. Nájdu sa ešte čestní ľudia,“ napísala Filoména. „To je pekné, klobúk dolu pred takým človekom, ešte sa nájdu dobrí ľudia,“ komentovala príspevok Eva.

O podobnú skúsenosť sa v komentároch podelila aj Anna: „Aj ja som si raz pred Vianocami išla vybrať peniaze do bankomatu predo mnou boli dvaja páni a dlho tam niečo robili. Chceli vybrať peniaze, potom odišli a vidím, že ich tam zabudli. Boli už ďalej tak som kričala na nich, našťastie to počuli, vrátili sa a peniaze vytiahli. 500 eur tam bolo.“

Pri nájdení peňazí v bankomate mnohých ľudí určite láka si peniaze nechať. V tomto prípade vám však hrozí, že na vás bude podané trestné oznámenie z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu Zatajenia veci podľa § 236 Trestného zákona. „Tohto trestného činu sa dopustí ten, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby. Podľa obrazového záznamu z bankomatu a časového údaja vášho výberu hotovosti, je možné stotožniť osobu, ktorá si prisvojila vaše finančné prostriedky,“ uvádza vo svojej online právnej poradni advokátska kancelária Ficek & Partners.

Prečítajte si viac: