AKTUALIZOVANÉ: Súd rozhodol o vzatí atentátnika do väzby. Môže sa však odvolať


Foto: AKTUALIZOVANÉ: Súd rozhodol o vzatí atentátnika do väzby. Môže sa však odvolať Foto: screenshot; TV Markíza

Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes 18. mája dopoludnia začal rozhodovať o vzatí útočníka Juraja Cintulu do väzby. Policajná eskorta ho priviezla do Pezinka o 10:30 hod., pričom v areáli platia prísne bezpečnostne opatrenia, informuje portál televízie Markíza tvnoviny.sk.

Útočníka, ktorý postrelil premiéra Roberta Fica priviezli v konvoji áut, pričom jedno z nich bolo civilné a ďalšie policajné. Do budovy Špecializovaného trestného súdu nepustili novinárov ani verejnosť. Pred budovou stoja domáci novinári, ako aj zahraničné štáby.

Na bezpečnosť dohliada množstvo ozbrojených policajtov. Majú na sebe nepriestrelné vesty, tváre si skrývajú pod kuklami a sú vyzbrojení samopalmi. 

Prokurátor žiada pre atentátnika preventívnu a útekovú väzbu. Preventívnu, aby nepokračoval v trestnej činnosti a útekovú, pretože existuje podozrenie, že by obvinený mohol utiecť alebo sa skrývať, aby sa vyhol trestnému stíhaniu. Súd by mal rozhodnúť približne o 13:00 hod.

Zdroj foto: screenshot; TV Markíza


Ako je na tom premiér?

Vicepremiér Robert Kaliňák na dnešnej tlačovej besede povedal, že premiér Robert Fico je v súčasnosti pri vedomí. „Nemyslím si, že v najbližších dňoch budú premiéra prevážať do Bratislavy,“ uviedol na besede. Dodal, že si vážia ponuky o jeho prevoz do zahraničia.

Aktualizácia z 18. mája o 14:48 hod.:

Sudca pre prípravne konanie Špecializovaného trestného súdu rozhodol v prospech prokuratúry a rozhodol o vzatí obvineného Juraja Cintulu do väzby. Rozhodnutie súdu však nie je právoplatné a obvinený si ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či proti rozhodnutiu súdu podá sťažnosť, o ktorej by rozhodoval Najvyšší súd SR, uvádza portál noviny.sk.